| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Životní úroveň rodin v ČR

Ještě si dovoluji přispět k tématu o mladých rodinách, hlavně maminkách a jejich hospodaření.Jak jsem již napsala, dcera se mi narodila před 22 lety.Tatínek u porodu nebyl,dceru viděl až za týden, kdy si pro nás obě přijel. Žádný pokoj nadstandard. Kosmetika pro kojenečka - sirka s vatičkou na čištění oušek, rybí mast z lékárny na opruzeniny,slunečnicový olej na tělíčko po koupeli, dětské mýdlo jeden druh na vlásky i tělíčko.Dále 60 látkových plen,dvě zavinovačky, pár košilek s přízovými kabátky + čepička.Kočárek z Bílé Labutě (byl hrozně pohodlný pro mimi,pro mě znamenalo nikam nejezdit MHD,kdo by ho urval),dále fusak z pravé kožešiny po manželovi,plymo a asi troje povlečení do kočárku. Dudlíky obyčejné, láhve skleněné lékárenské. Vanička+lehátko.Pleny jsem ještě po pračce máchala kvůli pracímu prášku, denně vyvařovala dudlíky,ˇšťáva z mrkve a jablka přes příšerné skleněné struhadlo+vymačkat přes čistou látku, obden později zeleninový příkrm doma vařený a namáčení krupičky na kašičku. Čaj jeden druh z lékárny, stolička dřevěná a skládací, která plnila funkci stolečku do třech let. Žádná ohrádka,hopsadlo,elektronické hlídátko,sedátko,ohřívátko,taška na přenášení (to byla moje náruč),žádné ubrousky na prdelku (denně vyvářená žínka). Dětská postýlka po dětech sousedky.Určitě jsem na spoustu věcí zapomněla.Vzpomínám moc ráda, byla jsem unavená ale spokojená,dcera žádnou psychickou újmu neutrpěla tím, že tatínek jí viděl až za týden po porodu, já jsem to v porodnici taky bez manžela vydržela.Proč to vlastně píšu, chci tím uklidnit maminky, které se cítí třeba provinile, že nemohou svým dětem všechno dopřát, že si nemohou koupit všechny vymoženosti.Houpejte dětičky,chovejte je a bude vám s nima dobře.A s manželem mějte hezký vztah, není to zadarmo,ale koupit se to nedá. Tatínek u porodu není záruka doživotního štěstí,netýrejte se zbytečnými výdaji o tom život není.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.