| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nebojte se porodu!

Posílám pozdravení všem maminkám i těhulkám. Ráda bych reagovala na téma o Hamiltonově hmatu. Takže abych to vzala od začátku... Jsme poměrně mladá a už mám dvouletou dceru a nyní čekáme s manželem syna na kterého už se moc těšíme a protože se TP blíží jen velice pomalu,brouzdám po internetu a hledám informace o možnostech uspíšení porodu a o ulehčení porodním bolestem a náhodou jsem narazila na tzv. Hamiltona. Z prvu jsem vůbec neměla tušení o co jde a tak jsem se rozhodla o tomto druhu urychlení porodu zjistit co nejvíce. Porod mé první dcerky probíhal v naprostém pořádku. Někdy kolem poledne mi samovolně odešla plodová voda.nejdříve jsem se rozklepala a pak s radostí zavolala manželovi,že už "to" asi začalo. po necelé hodince jsem dorazila do porodnice a s napětím sledovala všechno, co se ten den kolem mne dělo.musela jsem projít běžnými předporodními procedůrami jako bylo holení,sprchování,vyprazdňování a podobně...po těchto procedůrách přišla PA a prohlédla mne. Po dosti nepříjemné prohlídce konstatovala, že nejsem dostatečně otevřená a že to ještě chvíly potvá. Bolesti jsem neměla téměř žádné a tak mi bylo fajn...Asi po půl hodině přišla PA znovu a provedla mi onoho Hamiltona.Větší bolest jsem asi nikdy necítila. Za prvé jsem vůbec nevěděla,co mi to provedla a proč to tak bolelo. Za další jsem začala příšerně krvácet, což mne přinutilo začít panikařit... Žádné kontrakce to však nenastartovalo a tak jsem jen krvácela a bála se.. asi po půl hodině se celý proces opakoval se stejnou brutalitou a nikdo mi nevysvětlil proč, co a jak. když jsem tuto "teroristku" PA viděla po třetí vstupovat do pokoje bez čehokoli než sterilních rukavic upřímne jsem se rozplakala a prosila jí, aby to už nedělala, že to bolí. Nato ona neřekla jediné slovo a opět mi provedla tohoto brutálního Hamiltona. (Manžel byl celou dobu vedle mne, ale jelikož ho také nikdo neinformoval co semnou vlastně dělají,tak nemohl nijak zasáhnout,nebo mne bránit,protože si myslel,že doktoři přesně vědí co dělají...)Ten na třetí pokus zabral a konečně jsem dostala velice silné kontrakce, které trvaly celých 6 hodin. Po této době jsem konečně porodila svou dceru s váhou 2980g a 48cm. Ovšem o tom, že mi tenkrát před dvěma roky byl proveden právě Hamilton bez mého vědomí a svolení jsem se dozvěděla až teď, když mám před druhým porodem. Doufám, že ona teroristická PA tam tentokrát nebude... Tímto vším chci říct, že každá žena na porodním sále má nárok na to, aby jí bylo přesně vysvětleno co se s ní bude dít a z jakého důvodu a ne jí jentak udělat nějaký hmat a pak jí nechat krvácet a bát se a nevysvětlit proč to vlastně bylo,proč to bolelo a k čemu je to vůbec dobré...Takže všem maminkám před porodem radím, aby se hodně ptaly na vše, co jim lékař poř. PA chtějí provést a pokud se jim (rodičkám) nebude zamlouvat kterákoliv část prováděného úkonu, aby se ostře ohradila a upozornila lékaře, že si tuto danou procedůru NEPŘEJE... Takže do každého porodu přeju hodně síly, odhodlání, hladký průběh a hlavně zdravá miminka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.