| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O maminkách na mateřské a nepořádku

Ahoj, plně s tebou souhlasím. Mám dvouletého a půlročního prcka. Také mám doma uklizeno, navařeno, vypráno, vyžehleno. Pro maminky, kterým se to zdá nemožné, vysvětlím náš režim: Ráno v sedm vstáváme všichni, udělám snídani, nakrmím mimčo (není-li už). Po snídani dám oba kluky do hracího koutku. Vezmu hadr a vysavač, půl hoďky průběžně vše uklidím, ustelu, vyvětrám. Do osmi mám hotovo. Pak se věnuju hodinku dětem. Kolem devaté bereme bábovky a jde se na písek. Mimčo spí v kočárku, věnuju se tak víc Ondrovi. Za hodinku dvě jdeme domů podle počasí, vzhůru je mimčo, které mě pozoruje, starší polehává nebo si hraje. Uvařím oběd. Oběd vařím 3xtýdně na dva dny, v neděli chodíme k babičce. Se starším synem se najíme, mladší trápí kolotoč, chrastítka a tak. Po obědě usínáme všichni. Na hodinku. Potom vstaneme a máme odpolední program (procházka, nákup, hry, návštěvy). V šest hodin připravuji večeři pro děti, v půl sedmé vykoupu mladšího, po něm do vody leze starší, mezitím miminko namasíruju, namažu, pomazlím. Po koupeli je večeře. Do půl osmé jsou oba v posteli. Do osmi čtu staršímu pohádku. V osm zavírám dveře dětského pokoje. Sednu si k telce a o každé reklamě něco udělám, při první sklidím kuchyň, při druhé sprcha, při třetí pleťová maska atd. Dvakrát týdně po večerech žehlím, zbytek večerů při televizi pracuji (píši různé dokumenty na počítači) nebo se učím. V jedenáct chodím spát. Takto vypadají mé všechny dny. Liší jen podle toho jak strávíme odpoledne. Asi jste si všimli, že zde není zmínka o praní. Ale holky, pračku naplnit trvá 5min, pověsit prádlo 10min, to nestojí za zmínku, v tom dni se to ztratí. Také jste tu nenašli zmínku o otci. To proto, že už od začátku těhotenství s Ondrou jsme zůstali sami. Jako matka samoživitelka pracuji z domova a maminky neděste se, ještě dálkově studuji VŠ. A co ještě stiháme? Plavání kojenců 1x týdně, plavání starších dětí 1xtýdně, doktory, úřady. Možná teď vypadám geniálně ale sakriš ženský, vždyť já mám uklizeno a o domácnost postaráno jen proto, že jsem dbala rad mé mamky a od malička mají děti řád. I mě režim vyhovuje, vím co kdy bude a neslevuju se slovy dnes se mi nechce. Protože, když se mi nechce dnes, zítra už se mi nebude chtít víc a pozítří se to na mě bude doslova valit. Takže pohoda klídek a nestresovat se. A okolí to hold bude muset pochopit. Dnes je ST 9hod a jde se prostě na písek. A basta :-) A i když teď tomíkovi rostli zoubky a probděli jsme noci, jdu si lehnout s dětmi, když mám hotovo. Jinak totiž spát nemohu, trápí mě svědomí :-) Tak mamky hodně zdaru, nedali jsme se jen do boje, ale do války. A je přece jedno, jestli vyhrajeme, hlavně když přežijeme :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.