| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náš očkovací příběh

Když jí byl herpesin nasazen, tak se zdálo, že postup nemoci se minimálně zpomalil, dokonce krátce předtím, než byl vysazen, se mi subjektivně zdálo, že se malá i lepší, začala si opět stoupat a lézt po 4 a nevzpomínám si, že by v těch dnech měla záchvaty. Nejpozději do 24 hodin po vysazení se projevila změna k horšímu, za dva dny po vysazení už docházelo k epileptickým záchvatům. Jestli by léčba, pokud by pokračovala, dokázala Milenku bez následků uzdravit, je těžko říct, bez následků asi ne, protože především byla nasazena se značným zpožděním, což je v tomto případě dost rozhodující.Přesto si myslím, že naději minimálně na přežití jí to dávalo a možná i na postupný návrat k dobrému stavu za pomoci rehabilitace.
Důvod, proč byla léčba herpesinem obnovena až v Motole(5dní po vysazení) je dost tristní, ale podle mých zkušeností nejen s Milenkou bohužel v mnoha našich nemocnicích(ne ve všech!) dost obvyklý, totiž že se léčí pouze přes týden, o víkendu se jen udržuje stav. Prostě lékaři rozhodli o tom vysazení v pátek, v sobotu večer jsem už při vizitě na zhoršení upozorňovala, ale sloužící lékař byl z jiného oddělení a neznal Milenčin případ, takže to prý rozhodnou až obeznámení lékaři. To samé mi řekl i v neděli při večerní vizitě, kdy jsem ho upozornila na často se opakující epizáchvaty. Takže řešit zhoršení se začalo až v pondělí a vzhledem k diagnostické bezradnosti lékařů k okamžitému opětovnému nasazení herpesinu nedošlo, kromě toho při pondělní vizitě zrovna žádný epizáchvat Milenka nepředvedla, takže jsem měla pocit, že si myslí, že jsou má tvrzení přehnaná.Až v úterý ráno byla konečně lékařka svědkem několika záchvatů(stav se totiž zhoršoval velmi prudce) a najednou se u nás na pokoji střídali lékaři různých specializací podívat se na Milenku, ta už kromě těch záchvatů znovu začala být víc paralyzovaná, nemohla už zase stát a postupně ztrácela i schopnost sedět. Nakonec mi ošetřující přišla oznámit, že už neví, co s námi dělat a vyjednali nám převoz do Motola, kam jsme dorazili až večer, takže herpesin jí byl znovunasazen až ve středu ráno. To už EEG ukazovalo obrovskou epilept. aktivitu, když nám asi týden předtím dělali EEG v Plzni, ještě tam epilepsii vůbec neprokázali.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.