| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náš očkovací příběh

Příběh Milenky mne také jako mnohé z nás velmi zasáhl a po té, co jsem minulý týden byla s mojí Natálkou v nemocnici ještě více. Ta hranice mezi obyčejnou infekcí a život ohrožujícím onemocněním je velmi tenká a já musím poděkovat všem lékařům dětského oddělení nemocnice Bulovka a také naší doktorce, že tak rychle rozpoznaly ten rozdíl. Natálka měla "pouze" vyšší horečku okolo 39, hůře srazitelnou, trochu kašel a zvracela, s tím přišla i bolest bříška. Sama jsem nečekala, že nás pediatrička odešle do nemocnice a už vůbec ne, že si nás tam nechají. Takové příznaky má chřipka i silnější nachlazení, ale také to může být projev meningokokové či pneumokokové sepse a dalších nemocí. Natálka měla tu pneumokokovou sepsi a díky časné intervenci, rozboru krve a CRP vyšetření se na to přišlo rychle a ATB dostala velmi brzy a nemoc se vůbec nestihla rozšířit. Za dva dny byla zase čiperka. ATB brala nitrožilně 5 dnů a pak již doma per os. Naše Doktorka mi po propuštění hned oznámila, že další očkování spalniček odkládá na neurčito. Pro takto oslabené děti je to prý víc než vysoké riziko a případné doočkování bude řešit po zlepšení imuno testů. A jestli bych po této zkušenosti malé nechala naočkovat Prevenar? Určitě ne. Prevenar neochrání před všemi typy Pneumokoka, není tedy vůbec spásou před tímto onemocněním. Také je prý vyvinut spíše pro Americké prostředí, kde jsou jiné typy tohoto onemocnění.
Přeji vám všem pevné zdraví a Mili sílu překonávat tu bolest.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.