| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku (Pře)výchova otců v Čechách

Tvůj článek mi přišek akorát do noty. U nás je to podobné. Můj manžel sice vydělává, a to dost, ale já taky pracuji v naší firmě. Z domova dělat nemůžeme, tak pendluji mezi kanceláří, domovem, dcera má spoustu kroužků a já nevím,kde mi hlava stojí. Po příchodu domů udělám s malou úkoly, připravím něco k večeři, pak honím malou do postele, ta usne obvykle až ve 22 hodin a pak mám začít uklízet. Manžel obvykle po celou tu dobu sedí u televize nebo někam vypadne. Dřív jsem měla uklizeno za 2 hodiny, teď je u nás takový bordel, že bych musela být Einstein a musel by přestat fungovat zákon o zachování hmoty, aby se to dalo uklidit. Už nemám sílu ani ty věci probírat a vyhazovat. Manžel přijde unavený a už si ničeho nevšimne. Jednou za tři roky se zapře a udělá něco na baráku (samozřejmě si na to platí lidi) a pak mi to zbytek času připomíná a vyčítá.
Jediné řešení - paní na úklid už řeším 3 roky, ale taky ji nechce, že nesnáší cizí lidi v bytě. Důvod je jiný - asi peníze a hlavně, co by tomu řekli sousedi, že už nevíme roupama co dělat! A taky - paní na úklid se nebode probírat haldami poházených krámů. Dokonce mi řekl, že kdybych nebyla cuchta, nikdy to tak nemůžu nechávat, kdybych spát neměla! Pomáhat mi nebude, nemůže za to, že mi nepomůže moje matka (co té, proboha, do toho je?). U nich domácnost taky dělala jeho babička. Po tomhle jsem dokonale vypěnila a do dnes spolu nemluvíme.
Nejhorší je, že už to řešíme 3 roky a on se nezmění!!! Ruku k dílu přiloží až v případě, že není kam co položit a kam šlápnout a to má ještě pocit, že "normální chlap" by mě už dávno musel nakopat do zadku a že každá "normální ženská" doma maká 24 hodin denně a dokud nemá uklizeno, nikam nevyleze.
Tvůj článek se týka spíš otcovské péče, to je u nás taky tak. Malé je 7,5 roků a za tu dobu ji vykoupal a uložil tak pětkrát. Občas s ní jde sám někam ven, abych mohla, co jiného než uklízet. Ale fotek a videokazet, kde se ukazuje jako vzorný tatínek, je požehnaně.
Bohužel, když to chci řešit, odmítá se o tom bavit a skončí to hádkou s obviňováním, že jsem nic nedokázala, že jsem neschopná v práci i doma, nedokážu přesvědčit rodiče, aby pomohli. Na začátku jeho kariéry jsem ho hodně podporovala, nikoho jiného tu neměl a on mě "přerostl" a teď si myslí, že si může vyskakovat. Bohužel nemá tu potřebu, aby jeho manželka vedla stejný životní styl jako on, považuje mě v podstatě za služku.
Hlavně buď ráda, že máš vlastní firmu! Naše firma je psaná na manžela a já jsem na něm plně finančně závislá, nikdy nedokážu svůj podíl práce v ní.
Tvůj manžel je zřejmě pohodlný a asi má rád klid, nic s tím neuděláš. Jeho postoj k práci to dokazuje. Možná ho Stáník začne víc zajímat, až bude ještě větší, možná to bude stejné, protože je už takový. Ale Ty jsi šikovná holka, dokážeš se o sebe postarat, mám moc ráda Tvoje články. Navíc - peníze vyděláváš Ty, tak by ti neměl co mluvit do toho, kdo u vás uklízí. Ať si jde třeba do hospody, až bude v bytě paní na úklid! Vždyť se s ní nemusí vůbec potkat. Pevné nervy. P.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.