| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ještě pár slov k porodním diskuzím

Jíťo, víš co - pokud ti lékař předem řekne, že rodit se bude na stole, tak z toho tak nějak už předem vyplývá, že jaksi nemá snahu dát prostor ženě a porod směřuje tak, jak on je zvyklý. Pokud ti předem řekne, že dřív jak za tři dny po porodu ti dítě domů nepustí, tak to jaksi moc nesvědčí o tom, že by u nich byly děti ošetřovány podle potřeby, jako spíš to ukazuje na zajetou rutinu. Pokud ve statistikách (třeba na Aperio) vykazují výrazně vyšší procento nástřihů než tebou vybraná porodnice, tak to taky poukazuje na to, že se u nich asi taky spíš stříhá preventivně než z potřeby. Pokud už předem odmítají sledovat ozvy plodu jinak, než za pomoci CTG, tak opět - spíš to ukazuje, že ho nepoužívají v případě potřeby, ale provádí rutinně. Pokud jsem na hřištích i v diskuzích na netu zaváděla řeč na nejbližší porodnici a to, zda po porodu odnáší novorozence a nenašla jsem jedinou matku, které by ho nechali, zato spoustu těch, které měly dle lékařů "strašně těžký porod, takže dítě musí jít na prohřátí", tak se mi nějak nechce lékařům věřit, že by zdravé novorozeně nechávali matce, jak mi tvrdili (anebo tam vedou porody tak drastickým způsobem, že jsou z nich matky i novorozeňata na odpis????). Atd. atd, je to jedno k druhému. Porod, kdy jsem se o všechno musela dohadovat, abych zajeté rutiny aspoň trochu prolomila, jsem zažila poprvé a děkuji, stačilo mi. S dalšími dvěma porody, kdy jsem mohla v klidu rodit a věděla jsem, že na mne nikdo ani nesáhne, pokud to nebude opravdu potřeba, to bylo naprosto nesrovnatelné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.