| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ještě pár slov k porodním diskuzím

Z obou citátů implicitně vyplývá, že rodičky v porodnicích chtějí svým dětem škodit (první případ), anebo jim na nich dost nezáleží (druhý případ).

Ondro, proč by to z těch citátů mělo vyplývat? Já rodila v porodnici a necítím se jako žena, která by svým dětem chtěla škodit. Chápu, že se tím může cítit dotčena žena, která šlo rodit bez jakýchkoli vědomostí o porodu a prostě dělala, co ji zdravotníci řekli a teď třeba neunese kritiku oněch postupů od jiných. Ovšem to není problém žen rodících v nemocnici obecně, předpokládám, že většina z nich je informovaná, literatury vychází dost, internet je běžnou součástí našeho života (když nic jiného, dá se jít do net kavárny nebo do knihovny)... A pokud si něco informovaně vyberu, není důvod, aby mě rozházelo, že někdo má jiný názor.

Anebo jinak - já při prvním porodu dostala "něco na bolest", opiátovou směsku, fuj sajrat, o který jsem nestála a který není žádnou výhrou ani pro mne, ani pro dítě. Byla jsem si toho vědoma, i když jsem kývla na to, aby ji do mne vbodli. Jenže v danou chvíli jsem to vzhledem k průběhu porodu považovala za menší zlo (variantou bylo, že dál budu odolávat, čelit urážkám od lékařů a být zoufalá z toho, že manžel, místo aby stál na mé straně, tak jim to jak truhlík baští, jenom proto, že oni mají na sobě bílý plášť - což vzhledem k psychickému stavu, v jakém jsem se nacházela, mi už připadalo nemožné). Nicméně to, že jsem sice pod nátlakem, nicméně vědomě, podstoupila riziko, o které jsem nestála, ještě neznamená, že se budu tvářit, jako že žádné riziko neexistuje a když na to riziko někdo upozorní, že se budu cítit uražena. Jistě, že jsem nechtěla svému dítěti uškodit. Jistě, že jsem věděla, že směska mu uškodit může. Ovšem ve chvíli, kdy jsem s ní souhlasila, dítěti mohlo uškodit i to, že ji nedostanu. Mohla bych si tedy vyčítat špatný výběr porodnice, ale já věděla, že v daných možnostech jsem si vybrala tu nejlepší, jakou jsem mohla. Opravdu nevidím důvod, proč bych měla popírat škodlivost něčeho jenom proto, že jsem to něco sama podstoupila - já to přeci podstupovala s tím, že vím, že je to škodlivé, ale že je to menší zlo, že další možnost, která se mi nabízí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.