| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vývoj dítěte - 21 měsíců

My máme také problém s nočníkem. Mám 4děti, první jsem dávala na nočník od 9,měs.po ránuu, kdy se vždy vykakal, měl to pravidelné a od 1r. poctivě i na čůrání. Byli to boje a to hlavně o vysvětlování a pak ze dne na den si říkal sám od 16.měs. a od 20.měs. byl bez plen po celý den a od 2.let i přes odpolední spánek.Druhého syna jsem ze zdr.důvodu začala na nočník posazovat "až" ve 14.měs. a od 18,měs. si začal už říkat sám. Dcera na tom byla stejně. Nyní třetí syn, je úplně jiný a přitom má stejnou matku i otce. Nočník jsem mu poprvé ukázala v 10.měs.(ale to ještě neseděl, takže jsem ho tam nedávala často)a odmítal, brečel nechtěl. Nenutila jsem ho, zkusila jsem to opět za měsíc a takhle jsem postupovala až do 18.měs. a pak častěji, ale jakmile viděl nočník začal brečet a to jsem ho nenutila, nebila,nekřičela. Teď je mu 20.měs. snažim se pomalu,ale žádné úspěchy, jen už nebrečí, řekne si sám,ale vteřinu potom co to má v plínce.A to pak ani ke mně nechce, protože mu budu zase říkat, že se to nesmí.Opravdu na něj nekřičim, nemlátim, ani malou výchovnou mu nedám,ale jakmile má v plínce,nechce se ke mně ani přiblížit,abych to nepoznala.Takže opravdu je to na dítěti. A tak někdy doufám, že přijde nádherný den, kdy si z ničeho nic řekne sám a povede se.Ale nebudu čekat věčnost.Třeba si to plánuje jako dárek pro mně pod stromeček.Doufejme, to přeji všem maminkám tohoto věku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.