| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku (Pře)výchova otců v Čechách

No nevim. Saly Tebe jsem se nechtela dotknout, protoze jsem ustavicne v casovem presu, precetla jsem jen par prispevku a Tvuj mezi ne nepatril, navazovala jsem na prispevek "otce", ktery tvrdil, ze mel za to, ze unavou kolabujici manzelka, je naprosto súpokojena, proste proto ze ho dostatecne jasne neupozornila, ze i ona ma sve meze a ze by taky neco mohl udelat sam. Fakt se to Tebe nebo chran buh kritiky tveho rizeni domacnosti rozhodne netykalo a ani tykat nemelo takze pokud to tak vyznelo, omlouvam se. Jsem posladni, kdo by mohl neci rizeni domacnosti kritizovat, protoze jsem jako spravny workoholik vybijela energii v praci a doma jen pokud mi zbyvaly sila ci nalada, coz vskutku nebylo zase prilis casto. My jsme to meli s manzelem docela pekne rozdeleno,:-))To myslim drobet jako cerny humor, protoze pokud by byl uklid jen na mne, vypadalo by to tam, jako by se neuklizelo nekoli tydnu, coz by asi odpovidalo skutecnosti, ale varili jsme, prali, vysavali prach atd, zhruba stejnym dilem. Manzel byl od ranneho mladi vychovan k tomu, ze na uklidu domacnosti ma mit svuj podil i on a tak jsem se nemusela namahat zadnou prevychovou. Chapu , ze kdyz jsou deti je vse mnohem tezsi, ale nemela jsem moznost si to vyzkouset,( podotykam, ze ac jsme chteli deti nedarilo se, a ja jeste otalela, nez na to pujdu pres lekarska vysetreni atd. Pak kdyz jsem byla pripravena, jsem onemocnela).

Rozdelani prace spocivalo v tom, ze jsme domaci prace zvladali stridave , podle toho, kdo zrovna nepadal unavou na usmev (slovu hubu neuzivam-nelibi se mi). Bylo to spis jako u posledni pisatelky, ale naopak, odchazela jsem kolem 9 do ustavu, neb jsem nocni ptace a vracela jsem se, jak jinak, nez v noci, nekdy to toho padl nejaky ten vikend dva. O to aby domacnost neporostla nekolika cm plisne jsme se pecovali podle toho, kdo zrovna mel chvili cas, nebo silu a chut neco s tim udelat. Tchyne( manzelova nevlastni matka, byla doborosrdecna starenka/vdavala se dosti pozde/silne prislepla, a nejaky ten centak prachu na nabytku nebo koberci ji rozhodne nerozhazel). Jinak jsem vzdy jednou za cas odmrazila lednicku zpusobem "žaves", vyhodila vse co v ni nekolik tydnu prebyvalo, opravila, co se opravit dalo, nebo zavolala opravare, pokud jsem to nesvedla. manzel na tyhle veci moc nebyl. Jinak to skutecne bylo tak jak to lici predchozi pisatelka, manzel jako by pokracoval v zivote u tchyne a ja zarizovala vse, co bylo mozne, pokud jsem na to zrovna mela dost sily a naladu. No vzorem pro ceskou domacnost jsme tedy zrovna nebyli, ale zas ze by to dosahovalo druheho extremu to take ne. Jen jsem si s tim proste nelamala hlavu a na rozdil od jedne sve byvale kamaradky, ktera vysivala ve volnych chvilich prostirani a takova ta hesla nad dvere typu "host do domu,treti den smrdi..":-))( je to k nevire, ale byla VS a jejimi konicky byla domacnost a manzel /tvor bez smyslu pro humor s patriarchalnimi-nebo spis atavistickymi predstavami o domacnosti a rodine /tedy na rozdil od ni jsem problemy resila. az si o to skutecne velmi vyrazne rekly. Byla jsem spokojena a manzel taky, konecne mohl v domacnosti kdykoliv cokoliv vylepsit, naznacila jsem mu, ze pokud prijdu z prace po 12-14 hodinach prace, tak posledni co bych delala, je vareni vecere, nebo uklid. Domaci prace proste delal ten kdo na ne mel momentalne dost sily, nalady a chuti a nikomu z nas vysivane decky na stole ci nade dvermi nechybely. Fakt je, ze kdyby prislo dite, asi bych se snazila do veci vnest vetsi poradek, ale netusim, jak by to klapalo...na druhe strane jsem klidas, a veci typu utikajiciho mleka ze strany jedne a palici se sukne pod nevypnutou zehlickou a ditete koupajiciho nevrlou kocku, ze strany treti, pripadne vchazejiciho nastvaneho manzela z dalsi strany, me nechavaji klidnou, zavady odstranuji podle jejich zavaznosti, nebo podle toho k cemu jsem momentalne nejbliz.

Neco dela i cvik z peti let prace na "spinave" chirde, kde jsem i ja, do te doby znama svym zelvim tempem, se musela naucit pracovat rychle, s klidem a prehledem, ve zmatku pripominajici serial Pohotovost, ktery, ac je v mnoha ohledech prehnany, a nepravdepodobny, neuveritelny zmatek na prijmu zachycuje zcela verne. Jak to zvladnout: proste vyhodnotit to, co je nejdulezitejsi a udelat to, pak dalsi vec, atd, atd, atd...Pokud praci prerusujete, tak neudelate nakonec vubec nic, a budete jen behat od jedne kalamity ke druhe, ale pokud ne, neco z riticich se katastrof stacite zachytit, zbytek vyhodnoceny jako hrozby mene podstatne, to nejak zvladne, nebo lepe receno skody v teto oblasti jsou nejmensi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.