| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ještě pár slov k porodním diskuzím

"o normálním porodu toho opravdu moc nevíš"

nechapu, jak se do me muzes porad takhle navazet, kdyz o me nic nevis. Muj druhy porod jsem zustala doma az do prasknuti vody a rodila 20minut po prijezdu do porodnice. Za tu dobu na me opravdu zadne lekarske experimenty nesihly byt provedeny. Ja za to muzu, ze nektere damy jedou na porodnice zbytecne brzy? Ano, mela jsem kontrakce s 3minutovymi rozestupy uz 8hodin predtim a zodpovedne se stavila v porodnici na monitor a kontrolu otevreni, ale kdyz bylo vse ok, jela jsem domu, kde jsem se NORMALNE 2x 2hodiny vyspala a NORMALNE vyplavala 3vany na vlastni naklady. a kupodivu me lekari nekritizovali za nezodpovednost, ale chvalili za soudnost.

"Informovanost- pokud na tobě někdo vykoná zákrok bez toho, aby se tě zeptal zda souhlasíš, neřkuli tě informoval o případných rizicích, tak je ti celá asertivita na nic, protože je pozdě bycha honit."

Za svuj zivot jsem byla 5x v nemocnici/porodnici - stale v te same a vzdy jsem byla o vsech zakrocich informovana a podepisovala souhlas. Asi mam stesti na porodnici.

"O tom, že fyziologický porod není patologie jistě víš, o problematice jsi něco četla. Slepé střevo jednoznačně patologie je, takže srovnáváš jablka s hruškami."

Ta narazka byla na politovani nad nedostatkem PA, ktere delaji porody doma. Vzhledem k tomu, ze to neni nelegalni, zrejme jen malo z nich ma odvahu svou profesi vykonavat bez teamu za zady. Takze primer s chirurgem byl spravny - muze udelat 1000slepaku bez komplikaci, ale porad se muze obavat, ze se nekde neco po....

"po příjezdu místo rychlé akce ..."
ano, v televiznich serialech to vypada opravdu akcne. Mnohdy to ale navozuje rychly strih. Sama jsem jednou mela tu nemilou zkusenost pozorovat Rychle zachranare pri praci a taky mi prislo, ze jim to nejak strasne dlouho trva.

"... poslouchá chytré řeči o nezodpovědnosti a jených pěkných vlastnostech, to nepovažueji za profi jednání."
Ano, nekteri lekari maji potrebu sdelit svuj nazor i kdyz o to pacient nestoji.

"Není obecně sehant pediatra, je problém sehnat pediatra schopného a ochotného převzít čerstvého novorozence- to je trošku rozdíl."
Troufam si rict, ze ma pediatricka by me neodmitla, i kdyz ty PINDY o nezodpovednosti bych si asi vyslechla taky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.