| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co bychom měli vědět o planých neštovicích

Ahoj maminky,
nedá mi, než také přispět svojí troškou do mlýna. Nepřinesu žádné nové informace, ale snad se alespoň pobavíte. Adélka si přinesla neštovice ze školky, byla jedna z posledních, která se osypala. Bylo to v pátek, byla odpoledne u prarodičů, měli ji mít na víkend. Vzali jsme ji domů, koupili pudr. V neděli jsem musela ještě do práce, byla s tatínkem. Zde, v práci, na netu jsem našla toto úžasné forum , kde jsem se dověděla hlavně o máchání osypánka v hypermanganu. Vyslala jsem domů nové instrukce, které manžel plnil. V pondělí jsem telefonala doktorce, žasla, když jsem nehodlala patlat dítě pudrem. Doporučila jsem jí tyto stránky. Se zanešenými a nekontrolovatelnými pupínky pod nánosem pudru souhlasím, kamarádčina pětiletá dcera skončila s neštovicemi na infekčním, protože doktorka řekla mazat, mazat, kamarádka mazala, mazala a malé se udělal absces pod bradou jak hrom a skončila se sepsí. Tak doma jsme měli pěkně pupínky pod kontrolou. Máchala jsem ji 4x denně, na dopočítání do sta, jak zde bylo doporučeno. Před tím jsem vyhřála koupelnu, než se napustila voda do vany. Oschla, oblékla se a bylo. Záležitost 10ti minut. Malá si už sama o koupel říkala, vždy se jí ulevilo. S obličejem to bylo horší,ten jsem lehce potřela tím pudrem. Průběh měla běžný, svědění, první dny teplota, hodiny trávené u videa, s kartami, s pexesem atd...Přesně po 14ti dnech šla do školky. Další legrace je ta, že moje druhá dcera, která bude mít 18 roků, jako malá neštovice neprodělala, přestože jsem ji schválně strkala k sousedovic dětem, které je měly. Terka držkovala, odmítala radikálně osypky jakéhokoli druhu. Má svých akné pupínků prý dost. V den kdy malá šla do školky a já po OČR do práce, mi telefonoval ráno manžel, že Terka je osypaná. Byla ve velké krizi. Zopakovala jsem jí způsob máchání. Nejvíce byla osypaná na genitáliích. Večer jsem se vrátila z práce a nevyšla z úžasu. Byl jí navštívit její chlapec a celou ji potečkoval gentiánou. Vypadala jak dalmatin. Asi tři dny jen ležela a trpěla. Což je její oblíbená činnost i bez neštovic. Její spolužačka, která také měla neštovice jí zase řekla, že se potírala pudrem. Tereza tedy požaduje potírání pudrem. Takže kombinuje všechny možné terapeutické postupy. Koupe se v hypermangynu, "tam" se potírá gentianou a Adélka jí na záda tekutým pudrem kromě teček maluje sluníčka. V úterý máme s Terkou kontrolu, rozhodně prý musí ve středu jít do školy. To jsem teda žasla.
Hezké prázdniny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.