| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku (Pře)výchova otců v Čechách

Děkuji za tak rychlé reakce.
Dostala jsem se na tyto stránky a zpočátku jsem četla jen samé stížnosti. Jak se nestarají muži společně o společné děti, hlídají, nehlídají. Jistě, že budou raději sedět v práci nebo s přáteli. Tam jsou pány situace. Na rozdíl od vedení domácnosti a starání se o děti. A také hlídat dítě a vychovávat dítě je rozdíl. Hlídat může prakticky kdokoli přiměřeně věku a IQ. Ale vychovávat ? V naší generaci by se to už mělo proboha zastavit. Myslím muž-otec-živitel- pijavice. Žena-matka-dálkové ovládaní pro všechny. Je to skutečně nyní na nás, na matkách dětí, abychom je připravily. My už na našich manželích nezměníme nic. Nebo se oni změní z vlastní vůle. Možná. Spíš ne.
Skutečně si myslím, že tchyně vychovávala děti různě. I když připouštím, že vyjímky jsou možné. A taky chci podotknout, že vztah k vlastnímu dítěti a vlastnímu vnukovi / vnučce / bývá naprosto rozdílný. Přísnost x benevolence.
Měla jsem první dítě v 23 letech, manžel ji dostal okamžitě do rukou, přebaloval, staral se, a i když jsem byla v nemocnici, nedal ji ani jedné z babiček na hlídání. To byla miminko. Měli jsme svoje problémy, jako manžel selhal, ale jako otec je doposud skvělý. Rozvedli jsme se. Nyní jsem opět vdaná, mám další dceru a opět jsem to udělala stejně. Vztah dcera-otec je skvělý. Už jsem lépe vybírala pro sebe partnera, neztěžuji si. Manžel je velmi časově vytížen a když je doma věnuje se dcerce i mě. Jezdíme na společné dovolené spolu i s přáteli, máme psa a želvu, manžel hraje fotbal, na ten s ním ale nechodím, má už svůj věk / 45 / a nemám nervy se koukat jak ho ti mladí okopávají. Já mám svoje koníčky, decoupage, vyšívání, břišní tanec. Denně hovořím se svými dětmi, ta starší bude mít 18, je to síla, a ta malá 6, půjde do školy, to bude také nápor. Musí si každá žena najít čas pro sebe. Musí být mužský vychován pro to, že jeho partnerka nebo manželka bude chtít čas pro sebe. Tak jak on to bude vyžadovat. Že se musí dělit o povinnosti spojené s domácností a s rodinou. Jinak se jeden z partnerů zblázní. Nebo bude nevěrný, nebo bude pít nebo něco jiného. A pokud to nevyžadují z důvodu zamilovanosti, časem ten požadavek přijde. A tak mohou připravit muže na život jenom matky.
Vím, že se tato diskuze rozpoutala na hlavní dopis od Monty. Jak to vyřeší ? Spíš si asi jen chtěla postěžovat a sama je překvapena tou rozsáhlou reakcí. Nechtěla možná konkrétní rady a hodnocení, ale spíš se jen svěřit.
Po těch rozsáhlých reakcích to vnímám globálně, že hovoří za spoustu žen s podobným životním scenářem. Musejí se rozhodnout samy. Ale POZOR ! Spíš rychle než pomalu. Děti to vnímají, jaké jsou role v rodině. Píší si do osobnosti, kdo jak se chová a co dělá. Nečekejte až vyrostou, dostudují.... Možná by Vám potom v dospělosti mohly vyčíst, že jste je v "tom" nechaly žít. Hlavně takové to "kvůli dětem" jsem s ním zůstala. Ano ! Právě kvůli nim to udělejte co nejrychleji. Ať je to alkoholismus, drogy, hráčství, domácí násilí, v tomto případě je to psychický teror.
Tento článek se jmenuje "O převýchově otců v Čechách". Ty už asi nikdo nepřevychová.
Matky synů, musíte se snažit. Já se budu snažit na své frontě, abych vychovala tolerantní, chápající, komunikující, sebevědomé partnerky pro Vaše syny.

Monty, držím Ti palce, dělej co musíš.

Johana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.