| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ještě pár slov k porodním diskuzím

Předchozí příspěvek byl opravdu přespříliš dlouhý a ukecaný. A tudíž otvíral příliš mnoho otázek a výkladů najednou. Dovolila bych si autorovi poradit, aby svůj text podrobně pročetl, pak by možná zjistil, že je schopen jednu věc napsat několika větnými ekvivalenty, česky řečeno, že zkrátka jednu informaci podává hned v několika větách stejného významu za sebou. Kdyby je tedy proškrtal a ponechal tam pouze tu, se kterou je nejvíce spokojen, jeho příspěvek by rázem zeštíhlel o 50 %.
A teď k obsahu: Jsem ráda, že tu otevřeně zazněl názor, že cílem diskuze by měly být především změny v porodnicích, porody doma zákon umožňuje, kdo si je chce zvolit, nikdo mu v tom nebrání a přitom zde nejsou jako první možnost, kterou si žena musí zvolit, proto mi připadá poněkud zbytečné o nich diskutovat. Diskuze jsou to sice leckdy zajímavé, leč neplodné. Jeden příklad, jedna osobní zkušenost nikdy nejde zobecnit a vztáhnout na všechny ostatní, na druhou stranu orientovat se podle statistik je velmi nelidské, spoléhat se na "moudrost většiny" v tak ožehavém případě jako je lidské tělo, porod, lidské životy, to mi připadá jako poněkud chromá berlička. I já osobně jsem do poslední chvíle spoléhala na to, že dítě zůstane v poloze koncem pánevním pouze v cca 4% případů. A odnesla jsem si poznání, že zkrátka každou eventualitu je třeba brát v potaz, ať je třeba sebeméněčetná. To samozřejmě neznamená, že to platí pro každého. Jen zkrátka dovedu pochopit obavy lékařů, kteří skutečně asi zažijí na sálech leccos. To je i odpověď na Vaši otázku, ať Vám dá někdo DŮKAZ, že porody doma jsou méně bezpečné, než ty v porodnici. Takový DŮKAZ Vám pochopitelně nikdo nedá, dobře to víte, a proto se šibalsky ptáte. Tak k čemu tahle zbytečná rvačka? Porody doma možné jsou, a jsou možné především pro ty, pro které jsou přijatelné. Sám jste nakousl, že nejsou rovnocenná alternativa pro všechny. Tak je třeba je také brát. Pokud o ně bude stále dokola bitva, je možné, že se toho ještě nakonec chopí nějaký schopný politik, jako vhodného materiálu, a budou zrušeny. Je to přece o lidské svobodě, o svobodném lidském rozhodnutí, které by z principu nemělo být nikomu ve svobodné společnosti upíráno. V žádném případě by neměly být démonizovány, ani vyzdvihovány jako něco lepšího: a i v tomto bodě jsem ráda, že se shodneme. Nechť si každý vybere, a ostatní nechá na pokoji.
Jsou to stejné alternativy jako kojit-nekojit, dudlík-bez, papírové-bavlněné pleny, atd. atd. atd. Nakonec všechny miminka jednou vyrostou.
Zajímavé je, že zdaleka není tolik lítých diskuzí ohledně výchovy, zřejmě neexistují jednoduché návody na lidské štěstí...

P. S. Plně se ztotožňuji s Vaším názorem na vedení pořadu M. Jílkové o porodech. Byla to hrůza - z jedné, druhé i třetí strany. A co asi bylo nejhoršího, že nezasvěcený divák vlastně vůbec nedostal šanci se něco dozvědět.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.