| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku (Pře)výchova otců v Čechách

Ahoj, neda mi, abych nereagovala na velmi prapodivne nazory nekterych mamin. Jsem zkusena matka 5ti deti, u prvniho ditete jsem byla za "vzornou",uklizela,varila,hrala si s panakama,atd. nemela jsem zadny osobni cas, byla frustrovana nulovym ocenenim ze strany manzela, jehoz zivotni styl zustal stejny jako za svobodna (proto se pozdeji stal mým bývalým) a tim jak prubezne "blbnu". Tezce jsem se svym postavenim domaci putky vyrovnavala a jiste jsem i diky tomu nebyla nejlepsi matkou. u dalsiho ditete jsem v jeho dvou letech zacala pracovat v galerii a dost mi to pomohlo. Najednou jsem videla za sebou i nejake hmatatelne vysledky a ziskala potrebne sebevedomi. Cas straveny s detmi jsem prozivala intenzivneji a byla jsem vyrovnanejsi. Aby toho nebylo malo, zacala jsem vecerne studovat obor, ktery me vzdy zajimal. Studium jsem dokoncila po narozeni tretiho ditete. Kdyz bylo malemu 1,5 roku, zacala jsem opet zvolna pracovat, zprvu po vecerech. Byvala to leckdy honicka, ale kombinace deti+prace se mi opet vyplatila v podobe ziskani novych podnetu a i kuriozne i jako zdroj energie pro kazdodenni materske starosti. Zajimava zkusenost bylo moje ctvrte materstvi. Otehotnela jsem neplanovane, zrovna, kdyz jsem ziskala velmi zajimavou praci, dohodli jsme se s manzelem, ze, na materske bude on, jelikoz svoji zivnost mohl nadale provozovat i pri diteti (a zvladal to skvele). Po 6 tydnech jsem tedy opet nastoupila, neslo o klasickych 8,5 h/denne, leckdy to byly treba hodiny 4. Ale jak ja se na svoje detatko tesila. Jakmile jsem prisla domu, uz jsem ho cpala do kocarku a nadsena vyjizdela do ulic, povidala si s nim a hrala si s uplnou rozkosi. Ze pracuji i u 5teho uz nikoho neprekvapi. Seberealizaci typu prace ci humanitarni nebo dobrovolnicke cinnosti, mohu vsem maminkam jen doporucit, lze to zvladnout v pohode i pri vice detech aniz by nejak stradaly. Mamy tim ziskaji nadhled a budou i rovnocennejsimi a lepsimi partnerkami svym muzum.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.