| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku (Pře)výchova otců v Čechách

Ale Vlaďko, kde chodíš na ty kecy? ;o)

Pokud by se mohly vratit na sve puvodni misto po trech letech, kazda jste s detmi doma.
Pracovat jsem šla nikoli v půl roce dítě (tedy zpátky na svou židli), ale asi až v roce. Navíc nikoli do své "domovské" firmy, tam mi stále drží fleka, neb si u nich vybírám rodičovskou dovolenou. Představ si, nastoupila jsem do jiné firmy, kde dělám něco úplně jiného :o)


Mit zdrave, normalni dite znamena - dite zdrave, smejici se, hrajici si, mluvici, nezaostale z duvodu nevenovani se mu atd. atd.
No, s tím souhlasím. A proč myslíš, že takové dítě doma nemám, když pracuju?


Reknete mi, proc nemuze byt mama se svym ditetem doma a venovat se mu, sednout si s nim treba a cist mu knizky, ucit ho poznavat zviratka, ucit ho rikanky, basnicky, pisnicky atd. Proc?
:o) Čtu dětem knížky, říkám si s nimi básničky, tancuju, hraju divadýlko, stavím se stavebnicemi chodím na hřiště, jenom kvůli dětem jsem si koupila kapesní atlas kytek, v ZOO jsme pomalu jak doma, kreslíme pastelkama, vodovkama, voskovkama, fixama, stříháme, lepíme, hrajme si s modelínou a těstem, chodíme do lesa... Kromě toho jsou děti taky ve školce, u babiček a dědečků, dokud starší nechodila do školky, měla svou hlídací slečnu, mladší ji teď má taky. V čem je problém?


Misto toho jdou radeji do "pracovniho kolektivu", kde mohou pres "sichtu" drbat s kolegy a kolegynemi. Neni to tak? JE!
Není! Kupříkladu u nás ve firmě jediná kancelářská krysa jsem já a ostatní zaměstnance znám jenom potud, když si přinseou na vpylnění žádost o půjčku nebo vyplňujeme vstupní a výstupní formuláře.


Kazda psychologicka prirucka, zamerena na vychovu deti hlasa: Byt doma s detmi co nejdele, protoze dite potrebuje predevsim matku, ve ktere ma nejvetsi pocit bezpeci, jistoty...
Být doma s dítětem tři roky je docela nový trend, tříletá prodloužená mateřská je u nás od roku 1990. A není pravda, že "každý psycholog" řekne, že dítě potřebuje především matku. Už třeba v knize právě z roku 1990 je zmínka o Švédksku, že tam nastupují "mateřskou" i tatínkové a že podle názoru psychologů tím dítě rozhodně nestrádá. Protože nepotřebuje péči matky, ale stálé milující osoby. MMCH velmi se mi líbilo, jak to mají zařížené holandské kamarádky mojí sestřenice - výchova u nich funguje tak, že máma a táta pracují na zkrácený úvazek a střídají se v péči o dítě. Jeden den jeden pracuje a druhý se věnuje mimču, druhý den obráceně... :o) Takže jak je vidět, záleží jenom na zvyku.


Kterakoliv lekarka, psychiatr, psycholog ci normalni rozumny clovek Vam rekne - jednoznacne zustat doma s ditetem! Od toho je odvozeno slovo MATERSKA.
No, a jsme u toho :o) Pokud mluvíš o tom, zůstat doma s dítětem do tří let, nemluvíš o MATEŘSKÉ dovolené, ale RODIČOVSKÉ dovolené. Mateřská ti končí zhruba půl roku po porodu :o)Tak co furt máš s těma matkama???

Jak to bylo myšleno s tou "hyperaktivitou" jsem už psala v předchozích příspěvcích.

S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.