| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ještě pár slov k porodním diskuzím

Aby bylo dopředu jasno: mám dvě děti, které se narodily císařským řezem.
Jsem ráda, že jsem tuto možnost měla.
Na druhou stranu nevnímám domácí porody jako cosi šíleného a ženy, které se pro tento způsob rozhodnou, jako nezodpovědné tvory, které by měly být zbaveny rodičovských práv. Prostě si myslím, že žena, rodička, má mít právo volby.
A to je to, co se mi na současném stavu nelíbí. Možnost volby není, nebo je velmi malá.
Komunikace lékařů s těhotnou je často na naprosto tragické úrovni. Mnozí se snaží dosáhnout jenom jediného: aby je rodička poslouchala a hlavně je neobtěžovala svou osobností, svými přáními, svými emocemi, svými představami. Jednoduše a krátce řečeno: aby přestala být člověkem a stala se poslušným materiálem k opracování.

Situace v ČR je často líčena jako spor lékařů - odborníků s rodičkami a porodními asistentkami - nezodpovědnými laiky. Když je člověk poslouchá, má pocit, že porod doma je plánovaná sebevražda.

Kupodivu lékaři jinde v Evropě s tím absolutně problém nemají. Třeba v Británii tamní gynekologicko-por. komora (Royal College of Obstetricians and Gynaecologist) vydala prohlášení, že v případě nekomplikovaných těhotenství podporuje domácí porody, neboť "představují nízké riziko a přinášejí výrazný prospěch ženám i jejich rodinám" Dodávají při domácím porodu "je vyšší pravděpodobnost, že porod proběhne bezpečně a uspokojivým způsobem, a to se všemi důsledky, která tato skutečnost přináší ženě i dítěti".
Originální text v angličtině si můžete přečíst tady:
http://www.rcmnormalbirth.net/webfiles/Statement/Home%20Births_Joint%20Statement.pdf

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.