| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku (Pře)výchova otců v Čechách

Klaro - bohuzel, moje deti se opravdu narodily za minuleho rezimu, ale ten novy se nijak nezmenil. Takze jaky je tady rozdil. Ze by detsti lekari, psychyatri atd. meli nejake nove skoly? O tom nic nevim. A ver mi, o detske psychologii toho vim hodne.
Nebydlim na vesnici, ale ve velkem meste a nejsem zamestnana v zadne delnicke profesi, pracuji v managmentu a nemam manzela. A na MD jsem se musela taky pekne ohanet, mela jsem deti dva roky od sebe a NEFNUKALA jsem. A predstav si, ze mam zivot "jak prase v zite". Ale takove ubekovani, fnukani nad rozlitym mlikem mne dokaze pekne nastvat. Materstvi bylo za totality stejne, jako ted, snad jen na par rozdilu. V necem lepsi, v necem horsi. Ale co se zmenilo? Mladi lidi: jsou vice rozmazleni, ufnukani, vsechno chteji mit hned strcene pod nos, nechce se jim pracovat....atd.a chovaji se, jako by snedli vsechnu moudrost sveta. A kdyz takova mlada fiflena zacne vytrusovat do sveta, ze ma problem s chlapem, ktery ji nechce hlidat deti a pomoct v domacnosti, tak promin, ale je to jen ubohy ufnukanek, ktery si neumi poradit. Cetla jsem si tady par muzskych prispevku a v jednom je doslova veta: "tak co si ho brala!" Ta snad hovori jasne!!!
Nachnach to alespon vyresila tak, ze si nasla pani na hlidani a tim padem ma vice casu pro sebe a nefnuka.
Kdyt tedy Monty tvrdi, ze si vydela dost, tak proc proboha chce zmenit svet, at si taky tu pani najde a bude mit klid! Mne spis pripada, ze chce, aby ji vsichni litovali, jak to ma doma tezke, ale pritom si to dela sama, sama se do vseho dostala uz tim, ze pri svem odporu k materstvi si poridila dite a navic s chlapem, ktery stoji za prd. Mela pockat a vybrat si k tomu diteti poradnejsiho chlapa, ne takove budizknicemu, co ma doma.

Sylvie, hyperaktivita je zarazena jako oficialni diagnoza v MKN (mezinarodni klasifikace nemoci) a projevuje se prevazne - zvysenym pohybem, pri mluveni dite musi provadet nejaky ukon (skakat, trepat hlavou, mavat rukama atd.), roztristenost vnimani, ztrata pocitu strachu a nebezpeci (pr. dite da ruku nad sporak a az pak si uvedomi, ze je to spatne, nebo leze po stupackach od topeni a skoci dolu), nesoustredenost na cinnost, casto nedokonci a zacne novou, nedokaze se venovat jedne cinnosti ci v klidu sedet atd. Mozek totiz produkuje urcitou latku, ktera nuti telo neustale k pohybu, od toho pojem hyperaktivita. S nazorem, ze dite je divoke, nikde nepostoji, jak je tady prezentovano to nema nic spolecneho. Je to oficialni diagnoza nemoci, ktera je vetsinou spojena s LMD a vetsinou kolem 6-7 let veku ditete ustoupi. Hyperaktivita se sice vekem snizi, ale zustava. Muzeme ji pozorovat i na nekterych dospelych lidech.
(toto je vyklad z knihy "detska psychologie, kapitola "Co delat pri hyperaktivite a LMD"

Iva (29.6.) napsala take rozumny nazor.

PS. Nikomu tady nevnucuji svou vychovu, ale rikam jen to co si myslim. A je snad spatne, kdyz se nekdo ridi heslem "co na srdci, to na jazyku"? Proste to tak vidim a za tim si stojim. Ja nastesti mam moznost srovnavat zivot v totalite a zivot ted, na rozdil od dnesnich mladych mamin typu MOnty. Kdyby Monty mela moznost se vratit do totalismu a mit dite tam, asi by zmenila nazor a neskuhrala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.