| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náušničky pro holčičky

No, nevím, jak bych se rozhodla, pokud bych měla doma holčičku. Nátlak okolí, že holčička musí mít náušnice naprosto neuznávám a strašně mě vytáčí, navíc je fakt, že v dnešní době, kdy je možnost rychlého a téměř bezbolestného nastřelení náušnic, se asi nic nezkazí, když se s náušnicemi počká, až si to samotné dítě bude přát. Na druhou stranu je výhoda tuto záležitost odbýt v době, kdy si miminko ještě neuvědomuje strach z tohoto výkonu, což platí hlavně v případě klasického chirurgického píchnutí.
Já sama jsem si dala náušnice nastřelit až ve svých 20 letech. Jako miminku mě naši uši píchnout nedali, čímž pádem jsem v tehdejší době byla za exota a strašně jsem se s tím trápila. Někdy v 6 letech měla babička nějaký úraz a chodila na chirurgii a tehdy mě tam objednala a i zakoupila mi krásné zlaté náušničky... no, nešla jsem tam, nedokázala jsem překonat ten strach. A ač jsem se pak v dalších letech s tím pořád potýkala, každý se divil, jak to, že nemám náušnice atd., tak jsem nikdy nenašla odvahu si ty uši dát píchnout. Hodně mi to vadilo v tanečních a našim jsem pořád vyčítala, že mi nedali uši píchnout coby miminku. Až pak přišla éra nastřelování, tehdy - asi rok po revoluci - to byla novinka, dělali to běžně v některých kadeřnictvích a hlásali, jak je to bezbolestné. S kamarádkou, která taky neměla náušnice a taky z toho měla patřičné trauma, jsme se tehdá pořád hecovali, která si je necháme dát dřív nastřelit, až jsme jednoho dne šly na jednu nepříjemnou zkoušku a řekly jsme si, že pokud ji uděláme, tak hned ze školy razíme obě dát si nastřelit náušnice~t~ To mi bylo 20 a od té doby náušnice mám~z~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.