| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč české ženy na mateřské dovolené pijí ...? I

manžel je francouz a podle pana z kliniky by meli byt asi vsichni francouzi v bezpeci za mrizi v lecebne - v pracovnim tydnu pokud se nejde jist ven se k obedu nepije, nicmene pred veceri je vetsinou sklenka aperitivu - neco lehkeho, zadna 70% procentni slivka - a k veceri sklenicka vina.
Zajimave ale je, ze francouzi lahev nedopiji za kazdou cenu - proste ji po svych dvou, trech deci zavrou a schovaji na dalsi den.
Deci denne je naproste minimum, vetsinou se k veceri vypiji deci dve.
O vikendu se pak totez opakuje i k obedu, kdy se vetsinou podava pred jidlem silnejsi aperitif. I 84 lety dedecek a 80ti leta babicka si daji whisky (redi to s vodou, k nelibosti tchana :) a k obedu opet cca decku vina. To same se opakuje k veceri.

Po tom, co jsem slysela v CR mi pripada, ze by se mel spis resit sklon k zavislostem. Ano, ve francii piji na nase pomery hodne. ALE nemaji potrebu dopijet flasku. A to je velky rozdil - my jsme vychovani tak, ze tu flasku mame tendenci dorazit, neznam snad zadny cesky par ktery by ve dvou nevypil vecer tu lahev celou.. takze o tom to je. My s manzelem si davame cervene skoro kazdy vecer, o vikendu i sklenku k obedu, samozřejmě pokud nekam nejedeme a neridime.

A proc si myslim ze nejsme alkoholici? :) podle me je hlavni rozdil v tom, jestli vam ten alkohol chybi, pokud neni.
Kdyz musim ridit, jim nejake leky, neni mi dobre, jsem tehotna nebo doma nic neni, tak nemam zadnou nutkavou touhu pit a abstinuju s naprostym klidem nekolik dni, tydnu i mesicu. Dalsi vec ke sledovani je ten zminovany narust alkoholu - ve francii se pije hodne, ale stabilne :)
Mladi to samozrejme v hospode rozjedou, ale mluvime o piti doma - a doma se davky nezvysuji.. je to proste soucast jidla, kultury, ritualu.. a je to podle nich zdrave :)
A dalsi dulezita vec je jestli mate sklon k zavislostem... pokud kourite a nemuzete prestat, prejidate se, mela jste problemy s anorexii, drogami.. tak budete bohuzel rizikova skupina, která může mít k závislostem sklon.

Ale se zminovanym faktem ze pri vecerni sklence mate naslapnuto k zavislostem nesouhlasim.. nikdy jsem nevidela rodiny, ktere piji tak pravidelne jako vidam ve francii.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.