| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku (Pře)výchova otců v Čechách

Musim se smat, hlavne tobe

SALLY: proc tolik stiplave ostrosti vuci mne. Ja jen napsala, jak to chodilo za mych materskych let a nikoho jsem svym prispevkem nenabadala k tomu, ze to ma delat, tak jako ja. Nejsem zadna hrdinka, jak pises, jen obycejna zenska, ktera vzala rozum do hrsti a nefnukala, protoze musela vzit zivot tak, jak je. TO vis, ze bych byla radsi,kdybychom se na vychove a chodu domacnosti podileli oba - ja i manzel. Hadam, ze budez zrejme mlade devce, ktere nema s zivotem a materstvim valne zkusenosti a patris do generace, hlasajici "jen my mame pravdu a Vy jste vsichni zastarali". Promin, ale ten Tvuj prispevek je plny ostre zasti vuci nam, starsim rocnikum.
Nikde jsem nepsala, ze musis trpet, protoze se to musi vydrzet. Ale na druhou stranu - ono nekdy opravdu nezbyde nic jineho, nez to pretrpet a ja zase vim, ze nejsem jedina. A ze by ze mne byla ta Tebou popisovana udrena babka se spatnou trvalou s teplakama, tak to se velice mylis. Jsem (nekdy az velmi) moderni zena strednich let, s velmi modernim vlasovym strihem, vybranym vkusem v oblekani (nekdy az extravagantnim),teplakove soupravy pouzivam na joging a s sirokym rozhledem...atd. Mozna Tva maminka patri do Tve skupiny a proto mas takovy nazor. Ale nechci se Te dotknou, jen Ti odpovidam na Tvuj ostry prispevek vuci mne.

LIZO:
ale vim, co je to nemit babicku. Ja sice mela ve stejnem meste nemocnou tchyni a vedle v baraku svou babicku (pro me kluky prababicku), ale to bylo vsechno.Mi rodice bydleli daleko v jinem meste a nemysli si, ze kdykoliv jsem poprosila o hlidani, ze jsem to hlidani mela. Spise to bylo sporadicky a ty moje kluky jsem musela vsude "tahat" s sebou. Nebylo to nic prijemneho. Jestli jsem mela hlidani, tak jen mozna ve stylu, kdyz jsem byla u tchyne, tak jsem ji poprosila, jestli si muzu odsocit nakoupit atd. Takze to hlidani neni zase az tak valne.
VIs, prarodice se do hlidani uz moc nehrnou, a ja se tem lidem nedivim, maji svoje odvychovano, chteji mit klid na stari a ne se starat na stara kolena. Jo, vemou vnoucata na prochazku, na vylet, na kolotoce, aby se s nema pochlubili atd. ale to je asi tak vsechno. A neznam ve svem okoli nikoho, kdo by prekypoval radosti z toho, ze jim mladi navesi na krk sve ratolesti a oni na stara kolena hlidaji a hlidaji.

Hovorila jsem telefonicky s mou matkou, ktera zije v CR na tohle tema, co by se stalo, kdybych tenkrat jim davala sve kluky kazdou chvili na hlidani atd.
A odpoved: No, dobre ze Te to ani nenapadlo, tata by Te vyrazil a ja vlastne taky. Jednou to jsou Tvoje deti a Tys mela povinnost se o ne starat, nas do toho netahej. Tak jak jsme vychovali my Vas, tak jsi mela vychovavat sve deti i Ty a nespolehat na nas. Nam taky nikdo nepomohl.

A ja se ji ani nedivim, protoze ma pravdu. A navic, mela stejny nazor na to, ze dnesni mlade holky nic nevydrzi a jsou rozmazlene, tim, ze jim rodice dali doslova vsechno pod nos.

Ale opakuji, nechci se nikoho dotknout, protoze pisu jen svuj nazor. Aby opet nedoslo k omylu, nikoho Tim nenabadam, aby to realizoval.

Mimochodem, myslim, ze neco podobneho tady pise i Vladka, zrejme bude ze stejne generace, jako ja. Takze i tady jsou videt nazorne rozdily na drivejsi a dnesni zivot. V necem asi skutecne budem mit pravdu...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.