| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Migréna trápí i děti

Na migrény trpím odmalička, stejně jako můj syn. Po letech zkoumání, vyšetření, braní alalgetik a migrenik a všeho možného, po vyzkoušení akupunktury, po masážích krční páteře, homeopatické léčbě atd. jsem objevila něco, co mně (i synovi) skutečně pomohlo.

Jsou to kapky na snížení očního tlaku, jmenují se ARUTIMOL, napíše vám je oční lékař. Kapky jsou sice primárně určené pro snižování očního tlaku, ale obsahují nějaké "blokátory", které se v současnosti prý testují na účinnost proti migrénám.
Moje teorie je ta, že migréna vzniká tím, že se do cévy v mozku dostane větší množství krve, céva se stáhne a vznikne migréna (to vlastně není moje teorie, to je fakt :-)). Oční kapky snižují tlak v oku, ale zřejmě i v celém mozku, takže udržují hladinu tekutiny (tedy i krve) v normě a nedovolí tedy, aby se krev do cévy dostala v tom větším množství.

Je mi 35 let, migrénou jsem trpěla snad od narození, až do doby, než jsem začala pravidelně kapat Arutimol. Od té doby mám úplně jiný život (pokud si tedy nezapomenu nakapat, to je pak hned poznat. Naopak - pokud se migréna začíná ozývat, hned si nakapu, i kdyby to mělo být vícekrát za den a bolesti hned ustoupí.)
Ještě dodám, že na oční jsem samozřejmě chodila celý život pravidelně, a nikdy mi žádný problém vyvolávající migrény, nenašli. Takže oční tlak s tím možná nemá nic společného.

Co se týká syna, ten na to trpí taky odmalička, po vyšetření na neurologii bylo stanovisko lékařky jasné - migréna. Její rada (mimochodem moc dobrá, synovi fakt pomohla) byla aspoň 4x balení magnesia ročně (ne naráz, samozřejmě).

Pokud i tak syna hlava začne bolet, stačí mu kápnout kapky a je po bolesti. Je to fakt účinné stejně jako třeba Ibalgin.

Dříve jsme měli spotřebu Ibalgáče asi 1,5 vekého balení za měsíc. Od ledna, kdy máme kapky, máme otevřené pořád stejné platíčko...... (Algifen už nemůžu, zvracím ho okamžitě po požití).


Doufám, že to někomu pomůže.... Nenechte se odbýt u očního, že máte tlak v pořádku. Zkuste si aspoň jedno balení kapek vyžádat a uvidíte, jeslti vám to pomohlo....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.