| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku (Pře)výchova otců v Čechách

Vlaďko,

tak jsem si dala tu práci a udělala to, co jsi chtěla - přečetla jsem si ještě jednou Tvé příspěvky v diskusi. S dovolením ocituji ty jejich části, které mě nejvíc nadzvedly:

"Jo, holka, ted se musis starat sama, dite a kariera nejdou k sobe. Bud budes vychovavat dite a tim padem se starat i o domacnost, protoze tyhle dve veci k sobe odjakziva patri, nebo das dite do skolky, k pani na hlidani nebo jinde a budes budovat karieru. Jinou moznost nemas.

Odjakziva je znamo, ze chlapi do dite jen zploti a tim to pro ne konci, nemame po nich uz dal nic chtit. Jsou vyjimky, ale hledaji se jako jehla v kupce sena. Vsichni chlapi jsou v tomhle stejni. Takze bud Te bude zivit Tvuj manzel a Ty se starej o dite, domacnost a zapomen na karieru, nebo se s tim budes muset smirit. Tady zadna rada neexistuje. BUD - A NEBO!!!

Takze opravdu je to - bud domacnost, dobre manzelstvi atd. nebo kariera. Obe dve veci zkloubit nejdou.

Ono to opravdu v zivote chodi jinak, nez si to kazda z nas predstavovala pred svatbou. A to, ze se vse vyresi nejakym povidanim mezi manzely - tak na to zapomen. To je jen opravdu v romantickych filmech. Chlapi byli, jsou a budou porad stejni, at chces nebo nechces, lezeli a porad budou lezet na kanapi a cist noviny, zatimco zenska bude litat kolem s hadrem (tot klasicky priklad skutecnosti), budou chodit na pivko ci na ryby a zenska s tim nic nenadela. Chlapi maji totiz porad zafixovano, ze oni jsou Ti pani tvorstva a zenska musi poslouchat, i kdyz je emancipace. Chlapi ji proste neuznavaji. A od toho se odviji ty stale po generaci trvajici trampoty na tohle tema. neznam muze, ktery by radosti silel, ze musi doma prebalovat, uklizet, stale se usmivat na zenu, udelat vse, co ona rekne, takovou zenskou chlap po case kopne do pr... a bude si hledat submisivni zenusku, s kterou bude mit doma klid a ktera ho nebude "otravovat".
Holka, zkus si o tom popovidat se svou mamou, ta Ti rekne svoje a pak mozna pochopis, ze tenhle problem je zcela o necem jinem. Proste v zivote musi kazdy ustoupit a zenska musi na cas ustoupit i treba v dobe materske.

...kterakoliv zenska blizici se me generaci bude mit a ma stejny nazor."

Nás ve škole neučili chápat smysl slohových prací, nás učili ty slohové práce psát ;o)), vyjadřovat se tak, aby čtenář pokud možno bez problémů pochopil, co máme na mysli, a nemusel pracně dešifrovat "co tím chtěl básník říci" . Taktéž nás učili vážit slova a vážit si slov a to, že můžeme říct prakticky cokoli, ale musíme si být vědomi, CO říkáme. Pokud napíšeš "všichni chlapi jsou v tomhle stejní" nebo "kterakoliv zenska blizici se me generaci bude mit a ma stejny nazor" pak, jestliže se najde na celém světě jeden jediný chlap, který je "v tomhle jiný" nebo jediná "ženská blížící se Tvé generaci" , která si o tom bude myslet něco jiného, znamená to, že výše napsané NENÍ PRAVDA. Ty to ale jako pravdu prezentuješ, a to musí být k smíchu nám, jejichž mužové a otcové byli a jsou jiní, jejichž maminky by měly jiný názor. My, které děláme kariéru a současně máme dítě a troufáme si říct, že jedno ani druhé nešidíme. My VÍME, že to pravda není, a to Ti vytýkám.

Kdybys řekla třeba "většina mužů, se kterými jsem se setkala, byla taková", tak neřeknu ani fň, protože to může být docela dobře pravda a já nebudu schopná to posoudit.

Možná Ti to bude připadat jako slovíčkaření, ale já jsem jako hodně mladá holka takové řeči slýchala a dost mě to ničilo. Protože jsem ještě byla zelenáč a říkala jsem si, jsou to starší zkušené ženské, mluvi z nich zkušenost, to ono to manželství bude pěkně nanicovatá instituce. Než jsem si ověřila, že to tak být NEMUSÍ, uplynulo docela dost let, kdy jsem se trápila strachem - a úplně zbytečně.

Mimochodem, ubrala jsi mi deset let - díky :o)))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.