| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O Downově syndromu a neumytých oknech

Nedá mi to se nepřidat. Tahle diskuze mi přijde šílená. Podle mého, kdyby takhle podobně uvažovala moje máma, tak tady taky nejsem. A to jsem žádné podezření na žádnou nemoc neměla. Ale kdyby řešila co bude až vyrostu, co bude , když se náhodou někde zmrzačím, vypíchnu si oko, amputují mi nohu,budu mít autonehodu, umřu při porodu atd. tak by logicky musela dojít k závěru, že potrat je pro mě to nejlepší. A každá z těhle věcí se mi klidně stát mohla a klidně ještě i stát může.

Jaký je rozdíl v tom, že se nechceme obětovat pro dítě v bříšku, které žije stejně jako to co se nám narodí. Ale, když se stane něco už narozenému dítěti, tak pro něj děláme maximum a najednou nám jakékoliv postižení nevadí a bojujeme a ani nás nenapadne dát ho pryč, zabít ho.. Takže to v bříšku prostě musí mít stěstí, aby se na jeho postižení přišlo až se narodí, nebo mít štěstí na rodiče....
Mé mámě bylo šestnáct, když mě porodila a zůstala na to úplně sama, zřekla se ji i rodina. A přitom jsou to jenom hypotézy. Stejně jako uvažování o tom jaký život bude mít dítě s DS. Život je něco tak nepředvídatelného a my máme bohužel sklony vždy hledat jen to nejhorší......
Myslím si, že když se pár rozhodne mít dítě, tak by měl počítat úplně se vším. Je to totiž dítě. Ne věc, kterou si vybereme stylem "ta se mi líbí, tu chci" ta se mi nelíbí tu nechci".


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.