| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ať je ti Tam dobře, Ondrášku

Vážení rodiče malého Ondráška, přesně vím,co celá vaše rodina nyní prožívá. Před 10 lety mi na neuroblastom zemřel můj prvorozený syn Martínek, Bylo mu pět let, když u něho nemoc zjištěna. Léčili jsme se na onkologii v Motole. Při příjmu na oddělení jsem zažívala stejné pocity jako vy, malý měl dlouhé kudrnaté vlásky a v očích vyráz naprostého zděšení z dětí bez vlásků, všudepřítomných kapaček, misek na blinkání, bolesti a utrpení jeho vrstevníků. Diagnostikovali u něho 4.tzn. nejtěžší stadium. Velké naděje nám nedávali, ale lečba zabírala a tak nám to připadalo jako malý zázrak. Martínek byl moc statečný, prošel chemoterapií, operací i transplantací kostní dřeně. Rok byl v remisi. V listopadu 1997 nám oznámili, že se mu nemoc vrátila. Zkoušeli ještě nějaké léky, ale bez většího efektu. Po strašných bolestech 11.3.1998 zemřel. Tolik bolesti a utrpení, co Martinek zažil, dokáže pochopit jen ten, kdo si něčím takovým prošel. Na bezmoc, kterou prožívala celá moje rodina nezapomenu do konce života. Přesně jako vy jsme mu slíbili, že už bude jenom doma a do žádné nemocnice už nepůjde. Dívat se na jeho marný boj nás ničil. Vysoké dávky morfia ho uspávaly na dlouhé hodiny, při kterých aspoň necitil bolest. Zemřel v noci s úsměvem ve tváři. Skutečně se usmíval. Pro něho utrpení zkončilo. Zkončilo i pro vašeho Ondráška. Přejme jim ten klid, kdy už je nic nebolí. Přeji celé vaší rodině jenom to nejlepší. Svatka S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.