| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku (Pře)výchova otců v Čechách

Jak Vás tady tak čtu, nestačím se divit... Ani si nepamatuji, kolikrát jsem si musel odskočit ze zaměstnání a zajet na otočku domů vykoupat syna, protože manželka byla nesmírně unavená. No bodejť. Nabarvit si vlasy, nalakovat nehty, vykouřit krabičku cigaret a protelefonovat 300,- denně ... to člověka vyčerpá. Proč chcete vychovávat jenom otce ? Dnes žiju sám a syna mám čtyři dny v týdnu ( naše soudy fungují opravdu skvěle :-(( ). A to ještě chodím do zaměstnání. Když vezu syna manželce, jsem nevyspalý, upachtěný a propocený skrz. Syn je spokojený a v naprostém pořádku. Když si ho od ní zase beru, je ona načančaná, spokojená a syn má ekzém na nožičkách a veškeré zdravé návyky jsou v háji. Mimo to o sobě mluví jako holka : já spala, papala a pod. Nebudu se rozepisovat, bylo by to na román. Vždycky jsem byl otcem na plný úvazek. A to byla chyba. Žena si na to příliš rychle zvykla, a veškerou péči nechala na mně. Péči o dítě, o domácnost, o finance ... A teď má ještě tu drzost se se mnou o syna soudit. I když mnoho šancí nemá, z principu mi to vadí. A vadí mi i všechny jednostranné diskuse a nářky nad tím, jak špatní jsou ti druzí. Uráží mne údiv sociálních pracovnic nad tím, v jak bezvadném prostředí u mne syn žije. Uráží mne postoj soudu, kterému nestačí zpráva OPD a tři znalecké posudky a vyžaduje ještě další. Uráží mne i debaty, kde se mluví o otcích všeobecně. Ale to je asi typicky české ne ? Všichni do jednoho pytle! Nechci se dotknout nikoho z přítomných a ani nechci nikomu sahat do svědomí. Jenom Vás prosím o jedno. Pamatujte, že my, dobří otcové jsme tady taky. I když si nás společnost neváží. Proč ? Protože nerodíme. To že se staráme ...? To asi není důležité.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.