| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku … a zase ty neštovice

Danielo, před 20ti lety jsem jako zdravotník na horách nepoznala ihned obyčejné příušnice (až 3.den je diagnostikovala lékařka, která tam přijela kvůli jinému nemocnému dítěti). Dívenka, která je tam částečně prodělala a pak se doléčovala doma dostala následně těžký zánět ledvin a následně zánět mozku (nebo mozkových blan), které jsou častou komplikací nemoci příušnice. Musela kvůli tomu přerušit školu (1.nebo 2.třídu) a myslím že i opakovala ročník, Její rekonvalescence trvala nejméně rok. Měla jsem výčitky, že jsem ji nenahnala do postele dříve - neměla vůbec ani zvýšenou teplotu, jen ji "bolel krk" ale její rodiče mě uklidňovali, že to není vina odloženého léčení (když nebyly příznaky, tak těžko léčit). Lékařka jim řekla, že se jedná o poměrně častou a celkem b ě ž n o u komplikaci příušnic. Trvalé následky nemoc naštěstí nezanechala.
Do školy jsem chodila s klukem (to je asi 25 let), jehož maminka v těhotenství potkala, (tedy nikoli prodělala) zarděnky - tedy osobu nemocnou zarděnkami. Do jaké míry byl postižen nevím, ale na pohled vypadal velmi nemocně (bez vlasů i ochlupení, chybějící snad prsty, "divná chůze, už nevím přesně).
Syn mé kamarádky (dnes je mu myslím 18)měl tu smůlu, že asi ve 4 letech najednou onemocněl myslím že spalničkami (nebo jinou dětskou nemocí), zápalem plic a nakonec měl ještě zánět mozku. V nemocnici byl s horečkami přes 40 několik dní, málem umřel, naštěstí trvalé následky nemá, dnes je OK.
Takže jsem ráda, že se očkuje i proti těmto banálním dětským onemocněním.
Přeji Daniele a jiným neočkujícím rodičům, aby nic podobného nemuseli zažít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.