Tak s timhle musim dost zasadne nesouhlasit. Pokud se tohle stane, tak to rozhodne neni v dusledku "zivota v cizine" ale se bude jednat o zanedbani neceho... bud socialnich kontaktu (treba se rodiny stykaji pouze s ostatnimi cizinci) nebo proste rodina neklade patricnou dulezitost vzdelani.
My jsme oba dva cizinci zijici v Angli, ani jeden z nas dospelych se rozhodne nevyjadruje "tak nejak primitivne" ;-) a nase dcera (3,5) uz vubec ne. Anglictinu ma dokonalou a mluvi vyborne i obema dvema materskymi jazyky rodicu. Zacina tam sice trosku poznat anglicky prizvuk, ale to povazuji za normalni; anglictina se brzy stane jejim primarnim jazykem.
Opravdu si myslim, ze tenhle clanek neni hodny novinare ... od toho bych ocekavala trosicku plosnejsi a nejednostranny vyzkum situace... "to co neznam / ci jsem nezazil" neni treba povazovat za a priori spatne ;-)
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.