| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zbytečné zásahy do porodu

Takže o co Ti vlastně jde? Jestli jsem to pochopila, máš pocit, že porodníci nadbytečně indikují léky a mají z toho osobní profit? A co můžou indikovat - prostaglandin, oxytocin, analgetika, ergotamin, celkovou anestezii a epidurál? Nějak mi to nesedne - na to oddělení - nevím, jestli jsi dělala ve špitále, ale většinou to bývá tak, že konci roku se "maká zadara", tj. odkládají se plánované operace, pojišťovna neproplácí. Zisk by v takovém případě mohli vykazovat pouze jednotlivci, nikoliv špitál, a věř mi, že ten si náklady hlídá - alespoň dobrý špitál a "překročení" poznáš na výplatní pásce. Podle mě je mnohem lukrativnější ambulantní sféra - hormon. antikoncepce apodob. Navíc si myslím, že rozvaha, zda podat to či ono, zda udělat SC či ne je mnohdy čistě subjektivní. jeden doktor Ti řekne to, druhý něco jiného a špatně se to posuzuje, oba mohou mít pravdu - až po bitvě je každý generál. Když umře děcko při domácím porodu budou "na koni" porodníci a budou poukazovat na to, jak je to nebezpečné, když umře ve špitále bude na koni paní Štromerová a spol. a bude říkat, jak by se to nestalo, kdyby žena rodila uvolněně a bez nátlaku lékařů.
Statisticky je zjištěno, že nejvíce SC se děje v pracovní době, kdy je "lehce dosažitelný".
Ale nezdá se mi, že by porodníci uvažovali takto: "Tak tady té paní dáme prostaglandin a dostanu tričko,
když bude mít epidurál bude to sako.. úchylný ne?
Je fakt, že každý doktor, je rád, když je děcko už už na světě a nemá nervy " čekat" jako by čekaly PA, jak říká moje známá - gynekoložka - dokud není děcko venku nemáš klid... Ale obviňovat kohokoliv z takové jakési prokorumpovanosti?? Koneckonců, i PA - příznivkyně domácích porodů si chtějí vydělat a chtějí se tím živit, ne? Že by jim šlo jen o obecné blaho žen a "napravení" prohnilohého českého porodnictví se mi nezdá... Také mohou být obviněny, že používají zastrašování a pomluvy, aby dosáhly svého a mohly vykonávat své svobodné povolání ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.