| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zbytečné zásahy do porodu

Budili, nerozumim, proc stejny neprilis povedeny prispevek vkladas po druhe. Vcera jsem ti na presne takovy odpovedela. Pokud jsi nevsimla, zkopiruji ti ho:

"Budili, take nesmis verit vsemu, co ti kdo nakukal, treba i na zdravotni skole.

Pises:
"Naopak. Tím, že se žena vyprázdní, uvolní se v pánvi nějaké místo a dítě může lépe postupovat do porodních cest, navíc když se při tom použije teplá voda, může to podpořit děložní kontrakce."

Podej mi prosim dukaz (ve forme seriozni vedecke studie prosim), ze tohle je k necemu dobre, a skutecne prospiva k postupu porodu. Tady najde metaanalyzu existujiciho vyzkumu, ktery tvrdi neco opacneho: http://www.azrodina.cz/2816-co-je-nadstandardem-v-peci-o-zdravou-zenu-behem-tehotenstvi-pri-porodu-a-po-nem. Predloz mi jiny, pokud existuje, zadne prazne na nic neoprene kecy mne nezajimaji. Ano, je zrejme, ze umele zpusobena peristaltika strev muze podrazdit delohu, a na chvili zesilit vztahy. Ale k cemu je to dobry, kdyz porod statisticky nezkracuje? Pro zpusobeni zbytecne bolesti matce a diteti?

K tomu dirihovani: rizene tlaceni je stale bezna praxe, a je chybou personalu, ze zmanipuluje rodicku na "klasickou polohu", ktera ji boli, a ktera pravdepodobneji ji zpusobi tisen plodu (dukazy najdes ve zminenym clanku). Chyba neni v rodicce, ale ve tvem vedeni porodu - v diskusi o tom bylo hodne.
7) "Zdravotnický personál tlačí na břicho, loktem, kolenem, aby dítě vyletělo rychle ven ... tlačit na břicho rodičky kolenem jsem teda ještě neviděla!"

Jeste ze nevidela tlak kolenem. Tlak na fundus je riskantni kontraproduktivni praxe, a je tvoji chybou, ze k takovym situacim dochazelo a byla jsi svedkem.

13) "Umývání mázku – MÁZEK CHRÁNÍ dítě před škodlivým prostředím, pokožka je citlivá na všechny faktory, byla ve vodě! Umýt by se měl až po několika dnech ... mázek chrání plod před PLODOVOU VODOU, když je dítě porozené, tedy na vzduchu, mázek spíš naopak dráždí kůži."

Kde mas na to dukazy? Jak to vis?

"Můžeš mi říct, jaký vliv má na vznik hypoxie např. holení, klystýr nebo natáčení CTG záznamu (srdečních ozev dítěte a děložních kontrakcí)???"

Hypoxie muze vzniknout i prirozenym vyvojem porodu, ale ne bez varovani: zastaveni porodu. Nahlou hypoxii ovsem zpusobuje umela stimulace predevsim infuzi oxytocinu. Muze ji zpusobit i amniotomie: kdyz porod je umele urychlen, a dite, ktere nemelo moznost postupovat porodnimi cestami dostatecne setrne, a vyvarovat se priskripnuti pupecniku, tlaci hlavickou na delozni hrdlo a vyvolava reflexivne dalsi davku oxytocinu, ktere ho zene porodnimi cestami dal. Jsou to typicke komplikace, ktere vytvori lekarsky (nebo tvuj) zasah. Kontinualni monitorovani take je spojene s vetsim vyskytem tisni plodu a vetsim procentem operacne ukoncenych porodu. Kvuli tomu, ze matce je omezenna moznost spontanniho pohybu. http://www.cochrane.org/reviews/en/ab006066.html Ty jsi o tom nic neslysela? Jak je to mozny?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.