| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě v posteli

Nebojte, nemám žádné perfektní děti, pouze jednu zcela normální 3 letou dceru. Jako miminko mi dávala docela zabrat, spala špatně (hlavně přes den to byla bída) a jakmile zjistila, kdo je máma (tak ve 3-4 měsících), tak na mně velmi velmi visela. Myslím si ale, že důvod proč dítě visí na mámě je spíš ten, že ostatní členové rodiny se zdaleka nezapojují tolik do péče o něj tak, jako máma. Myslím, že to s tím společným spaním fakt nesouvisí. Prostě tam, kde se tatínek, babičky a jiní starali často už o miminko, nemá dítě problém s těmito lidmi být i bez přítomnosti mámy. Tam, kde bylo vždycky všechno hlavně na mámě, visí to dítě na mámě i nadále...
Plínky ve 3 letech na noc mi přijdou normální ani mě nepřijdou nijak obtěžující, na rozdíl od nočního buzení. Každé dítě má jinou potřebu spánku, chápu, že některým stačí spát méně (a přitom pak nejsou nemocní, unavení ani protivní) - ale přerušované spaní snad nemůže vyhovovat nikomu, ani těm dětem, ne? Možná to souvisí s tím, že syn je při spaní zvyklý na vaši přítomnost, třeba to, že čekáte až usne a pak teprve odcházíte, mi přesně přijde jako jeden z důvodů, proč se v noci budí a hledá vás.
Když se mi dcera budila na kojení v 11 měsících najednou 3x za noc (i když předtím měla období, kdy se budila 1x či vůbec), začla jsem jí to kojení odmítat a za 2 noci spala jako dudek. Poté, co má svůj pokojíček, jsem taky přestala slyšet různé lehké zvuky, které bych jinak dříve slyšela a okamžitě k ní startovala (jak je vidět zbytečně, protože by dokázala usnout i beze mně). Někdy - výjimečně! - se vzbudí třeba že má žízeň, dostane vodu a spí dál. Často se to stává v horkém létě, kdy nejde pokoj vyvětrat. Když je tam dost chladno, žízní se nebudí. Taky se samozřejmě budí, když je nemocná, ale to mi přijde jasné a počítám s tím. Nechtěla jsem se vás nijak dotknout ani kritizovat vaši výchovu a pokud vám vše vyhovuje, tak si svoje rady ráda strčím víte kam...:-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.