| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zbytečné zásahy do porodu

Dobré dopoledne,
dneska jsem už jednou odesílala svůj příspěvěk,ale ještě se tu neobjevil,tak píšu znovu.Pokud se objeví omlouvám se za dvojnásobek.Vaše reakce mne ale natolik zajímaly,že stále sedím u PC a čtu.Musím souhlasit se Svaťulinkou,jelikož moc dobře ví o čem mluví po odborné stránce.Nejprve se ale chci vyjádřit k autorce.
Určité názory mne do jisté míry pobouřily.Vím,že jako zdravotní pracovník je povinen mít široké znalosti,ale musím říci,že v rámci zdravotních škol se anatomie ani fyziologie neučí v rozsahu učiva lékařských fakult.Je jasné,že zdravotní sestry mají poněkud jiný záběr učiva.Je ale drzost vyslovovat fakt,že zdravotní sestra bez praxe má stejné znalosti jako lékař v anatomii či fyziologii či v čemkoliv jiném. Já jsem vysokoškolsky vystudovaný Mgr. fyzioterapie a v rámci studia jsme měly předměty jako anatomie, fyziologie, patofyziologie....gynekologie....a mnohé mnohé další.Podotýkám,že ve všech předmětech nám přednášeli špičkoví lékaři a nebyli to teoretici,jak by si některé z vás mohly myslet,ale byli to lékaři z praxe.Za jejich kvalitu se stavím takovým způsobem,že pokud by něco bylo s mou rodinou,tak půjdu za nimi.Po všech kvalitních informacích,které se nám snažili předat nemohu tvrdit,že mám znalosti stejné jako lékař!!!!!!!!!Nemám. Ale opovažuji se tvrdit,že v jistém směru mám kvalitnější znalosti než slečna. Něž napíšete slečno něco takového, měla byste si dané informace alespoň ověřit. Uvedu jeden z příkladů...n.vagus není motorický nerv pro horní končetinu,nemůže tedy způsobit periferní parézu (neboli ochrnutí) horní končetiny. N.vagus má sice somatomotorická vlákna,která ale inervují svaly hltanu a hrtanu. Dále bych se chtěla vyjádřit k přístupu lékařského personálu. Je kvalitní lékař a méně kvalitní lékař s možná menší dávkou empatie,ale obě skupiny včetně porodních asistentek mají ten největší cíl pomoci matce a dítěti a pokud uznají za nutné pomoci takovým způsobem matce i dítěti ,že nastřihnou hráz nebo stlačí břicho rodící ženy atd.,je to jen z cílem pomoci.Raději budu mít nastřiženou hráz,která se mi bude i tak lépe hojit než hráz roztržená a budu mít dítě na světě.Z mého oboru mohu navíc s jistotou tvrdit,že jizva po nastřižení či řezné ráně se hojí a následně uvolňuje mnohonásobně rychleji a kvalitněji naž jizva po ruptuře (natržení). Komplikací při porodu může být mnoho, proto existuje mnoho varinat, jak lékaři mohou pomoci. Neopovažuji se ale posuzovat jednotlivé metody, jelikož moje znalosti tam nesahají. Myslím si také,že znalosti člověk nemůže vyčíst ani z netu ani z vysoce odborných článků, vždy je nutná osobní praxe a osobní zkušennosti s danou problematikou. Proto vám tedy doporučuji pokračovat v dalším studiu ať už porodní asistentky nebo lékařské fakulty a pevně věřím,že po dalších letech vašeho studia do jisté míry změníte názor.Netvrdím,že je dobré slepě věřit lékařům, je určitě dobré sbírat informace i jinde,ale je také potřeba mít zdravý názor a mnohdy "selský" rozum.
Každá z nás jsme jiná a jinak psychicky labilní,pokud se ale na sále při porodu objeví hysterická rodička, která si sama do jisté míry komplikuje porod.pak je pro její porod a dítě docela nutné povzbuzování porodních asistentek,ve všem dávám za pravdu Svaťulince.Chápu i některé rodičky,které měly porod komplikovaný. Chci se jen zeptat, zda byste měnily situaci,že by na Vás lékař nebo asistentka nehoukly (přeberte si toto slovo jak chcete) a nechali vás rodit podle vašeho gusta,když nemáte zkušennosti ani znalosti a ani si nevidíte tam,kam vidí lékař.Zvažte tuto situaci,jak by asi mohl dopadnout porod bez jejich pomoci.Chcete to vyměnit za takovou varinatu,kdy vaše dítě bude přidušené a v nejlepším případě bude mít epileptické záchvaty????Na druhou stranu chápu vícerodičky,které po komplikovaném porodu chtěji císařský řez.Pokud je vše dojednáno dobředu a lékař souhlasí,proč ne.
Každá z nás má možnost volby!!!!!!Nikdo nezakazuje možnost výběru porodnice nebo místa porodu.Roďte si každá jak chcete,ale zvažte rizika hlavně pro dítě.Ať chcete nebo ne zdravotní personál je ten,který se vám v případě komplikací postará o dítě a v případě i o vás.Důležité je,abyste šly k porodu v dobrém psychickém rozpoležení a pokud vám k tomu pomůže výběr čehokoliv,co se vyšeho porodu týká,klidně,ale pokud se něco pokazí neztěžujte si.Je to bohužel česká povaha,chválit se neumí,ale když se něco pokazí,tak se to značně rozmázne a co nejlépe na veřejnosti.Nikdy není vina jen na jedné straně,ať ve zdravotnictví nebo v osobním životě.A ještě jeden vzakz pro autorku,neberu vám vaše nadšení k této problematice,pokračujte v tom,ale nezatahujte si tuto problematiku do vašeho vztahu,protože z toho by se zbláznil asi každý!!!
Přeju vám všem těhotným i plánujícím abyste měly klidné a pohodové těhotenství ,ale hlavně se nenechte stresovat mylnými informacemi.I tak si myslím, že každá těhotná svému vysněnému děťátku ulehčí těhotenství i porod tím,že se bude snažit být psychicky v pohodě a usnadní tím i práci odborných pracovníků.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.