| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč nemůžeme rodit děti?

Zcela souhlasím. Samozřejmě jsou maminy, které testy chtějí, protože si prostě neumějí představit péči o "postižené" dítě... Ale "lékaři" by je neměli nutit paušálně všem. Já jsem je také odmítla. Tak nějak jsem tušila již od početí, že Eli bude zdravá. A i kdyby ne, budu ji milovat stejně a postarám se o ni.
První mé odmítnutí se týkalo screeningu ve 13 tt, na ultrazvuku (můj gynekolog UZV nemá). Doktor to nedokázal pochopit a neustále mi vysvětloval jaké vady se najdou a že jsem nezodpovědná. A jeho přirovnání: "Je to jako kdybyste si šla koupit auto a já vám ZDARMA (toto vyšetření pojišťovna lékařům neproplácí, ale u totoho lékaře je zdarma) nabízel bezpečnostní výbavu a vy ji nechtěla. I tak jsem si stála za svým. Jen tato návštěva mi zkazila tu velkou radost, kdy jsem poprvé viděla našeho mrňouska.
Mé druhé odmítnutí testů (šlo o tripple test a následnou amnio) jsem musela potupně podepsat svému doktorovi do karty a i tak jsem mu musela zodpovědět nejapné otázky, jako jestli si uvědomuji, že můžu mít i 120 kg osmnáctileté dítě s Downovým syndromem a nedám ho do ústavu. Víc nepříjemná však byla sestra. Ta mě přímo slovně napadla, co si o sobě myslím, když to odmítám, že jsem nezodpovědná... No seřvala mě jako malýho spratka. Bylo mi skoro do breku. A jak to dopadlo. Při odebírání krve v 16 tt na zjištění různých hodnot, mi sestra vzala i ampuli na tripple, což samozřejmě neřekla. Zjistila jsem to až při další návštěvě poradny, když jsem koukla do karty.
Veškerá vyšetření u lékařů jsou dobrovolná, ale automatická. A pokud nějaké nechceme, musíme se dožadovat svých práv a potupně podepisovat reversy...
PS: lékaře jsem nezměnila, v ostatních ohledech je dobrý. Jen je prostě ze staré školy, kdy postižené děti se dávali do ústavů... a on je teď rád, že se dají "eliminovat". A se sestrou si vyměním jen ty nejnutnější slova. Až budu čekat druhé dítko, budu už obrněná na jejich "blbé" poznámky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.