| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč nemůžeme rodit děti?

Je to zvláštní, jak podobná témata vyprovokují bouřlivé diskuse. Byla by z toho skvělá vědecká práce na téma morálka, etika a sociologická studie.
Na jedné straně jsou lidé, kteří z různých důvodů odmítají jakékoli civilizační vymoženosti, protože je to proti Přírodě, Pánubohu, Osudu atp. a dožadují se skvělé péče, kdy si mohou, ač laici, sami vést léčbu, vzdělání a já nevím co ještě.
Na straně druhé jsou lidé, kteří se bez civilizačních a pokrokových metod ve všech oblastech života neobejdou a zavile na nich trvají.
Obě tyto skupiny jsou pochopitelně přesvědčeny, že ta „opačná“ skupina je nejen lehkomyslná, ale přímo nebezpečná sobě a svým rodinám i dětem.
Myslím, že pravda je někde uprostřed.
Pro mě je např. představa těhotenství bez vyšetření opravdu extrémní, ale ať je to jak chce, o postižené dítě bych se starat sice zvládla, ovšem nikdy bych to nemohla nechat dojít tak daleko třeba kvůli mému partnerovi.
Ovšem 98% jistotu, jak to s mimi vypadá dá jen amniocentéza. Další strašlivá věc, nicméně jediná ze všech vyšetření, která téměř nikdy nevyjde falešně.
Na 2. stranu, pokud mám životní filosofii jako autorka, na vyšetření nejdu, to je přece jasné, avšak neočekávám, že to okolí bude chápat, jelikož okolí nikdy nechápe nic, co jakkoli vybočuje. Není to správné, ale je to tak a navíc – ne každý lékař je diplomat, to jsou spíše výjimky :o)
Já osobně nad těmito věcmi moc nedumám od chvíle, kdy jsme v Morálce probírali všechna možná ožehavá témata jako potraty, antikoncepce, homosexualita atd. a mimo jiné i umělé oplodnění. Dle mnoha lidí je i umělé oplodnění, cesta k vytouženému dítěti, blbost. Věřící to mají za hřích, „přírodní“ povahy to považují za narušování přírody…dtto třeba antikoncepce nebo lékařská vyšetření či očkování dětí.
Já osobně nemám nic proti „extrémistům“, pokud opravdu neohrožují své okolí. Matka, která si dobrovolně zvolí cestu „překvapení“ (holčička x chlapeček, zdravé x postižené aj.) a je ochotná i schopná brát věci dlouhodobě tak jak přicházejí, proč ne? Pravděpodobně se o své dítě bude starat lépe, než kdejaká zastánkyně vědy a techniky, cizí, ústavní, či institucionální péče, ale nikdy předem neodhadne, jak to starání se půjde od ruky.
Sama jsem však brala dlouhá léta antikoncepci, absolvovala umělé oplodnění, amniocentézu, všechna možná těhotenská vyšetření, nechali jsme si říct pohlaví očekávaného potomka, při porodu, pokud to bude nutné, chci epidurál, chemii místo aromaterapie (nebo radši obojí), nechci rodit doma, nemám nic proti nástřihu či klystýru, chci, aby mi miminko umyli, nikoli jen utřeli, ale hodlám kojit, nehodlám ho matlat reklamní kosmetikou od prvního dne života atd.atd. Jediné, co nemám na „svědomí“ je homosexualita a interrupce – toho jsem ve svém životě nedocílila :o)
Proto – každému co jeho jest! ;o)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.