| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé těhotenství, mé děti

Chápu vás Evo a je mi líto. Komunikace mezi matkou a dítětem funguje, mám to vyzkoušeno 3x. Jen u synků jsem se na ně nakonec vyprdla a dala na doktory. Byť mě prvorozený prudce varoval, ať z porodnice zdrhám a nedovolím to. Jsem slaboch. Nezdrhla jsem, porod se po*ral jak mohl a syna vypáčili kleštěmi. Hamilton u druhého, bez varování. Dodnes si nepamatuju datum jeho narození, všude píšu o den víc, asi by se bez zásahů narodil o pár hodin později,po půlnoci, nevím... Cítím docela dluh vůči nim, porody i následná adaptace byla hodně narušená. A já traumatizovaná.

Dcera mě už v těhotenství nastavila jinak... neumím to popsat, nejsem dobrý spisovatel. Navíc city jsou nesdělitelné a nepřenosné. Ji jsem prostě už nedala, její porod byl nejkrásnější, nejbezpečnější, nejpřirozenější. Její adaptace a naše sžívání bez sebemenšího zádrhelu. Porod proběhl doma. Dala jsem na své instinkty, věřila dceři, že kdyby se jí nedařilo, dá mi to najevo. Dala, šla od jistého momentu ven hodně rychle, v porodnici ve stejné situaci mi nebylo dovoleno ještě tlačit, že otevření na 6 cm nestačí. Měla šnůru kolem krku, možná nejít ven v její čas, přidusila by se. Ale zase by mě v nemocnici "zachránili" a "ještě-že-jste-nerodila-doma" ~y~

Děti patří k rodičům a ti by měli být bráni vážně. Své dítě zná žena 9 měsíců před porodem, sebe pár desítek let - a měla byvěřit lékaři, který vidí jen tabulkové hodnoty a ji poprvé v životě?
Nezaškodilo by nám více sebevědomí a umět se postavit za své děti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.