| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kdo nekojí s námi...

Nejde o hesla na plakátech a vztahování si je na sebe, ale právě o ty donekonečna se opakující se věty nadšeně kojících matek ("vím, že pro své dítě dělám to nejlepší", "co bych pro něj neudělala", "budu kojit do nejdéle to půjde, je to nejsilnější pouto mezi matkou a dítětem", "nechápu, jak jiné matky upírají kojení svému robátku a z nepochopitelných důvodů kojení vzdávají při prvním marném neúspěchu...", atd., atd. pořád dokola!). Nebo hlavně asi v těch diskuzích se vytratil "model" matky, která kojí, ale nikde to zbytečně neventiluje a nedělá z toho bůhvíco.
Přijde mi, že se s tím pořád prezentují a skoro až zviditelňují ty, co "kojí, co nejdéle to půjde", "kojí všude, kde to jde, a BĚDA, jak by někomu vadila její obnažená prsa, VŽDYŤ je to TAK přirozené a dělá to nejlepší pro své dítě", a tisíce stále se opakujících vět.
Už se tomu s kamarádkou smějeme, a když vrazila dítěti v roce rohlík do ruky, tak jsme si už ironicky říkaly, proč "se tak fláká s tím kojením, dítěti taky nepřilepší, když mu může dát to nejlepší" ~;)
Já jsem odstříkávala tři měsíce a dál to prostě nešlo a dítě bylo taky na MM. Ale rozhodně jsem s tím žádný újmy neměla, netrpěla jsem tím, že "nemůžu dát svému dítěti to nejlepší". Ani jsem se nijak neospravedlňovala, když se právě každý zarážel nad tím, že TY UŽ NEKOJÍŠ, jo???? A nekonečný údiv... ~q~ Což docela vnímám u dost článků a reakcí, že hodně maminek píše "už bohužel nekojíme, bohužel jsem neměla mlíko" jako by se předem omlouvaly, aby se na ně nevrhla vlna reakcí.
Prostě, ať si dělá každý co chce, ale vnímám ty pohledy, tóny, údivy - ať už někdo kojí krátce nebo zase dlouho.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.