| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Čas od času bývám na pozici té, které zaměstnance přijímá, vzhledem k profesi se jedná převážně o ženy. Za jejich práci jsem následně zodpovědná, resp. za práci celého, poměrně velkého oddělení. Tudíž mě logicky zajímá, o koho svůj tým obohatím a do jaké míry bude nový člověk přínosem či zdrojem komplikací.
Základem úspěchu považuji při pohovoru navázání takové atmosféry, kdy se případná pracovnice sama rozvine debatu na téma děti a jejich zabezpečení v případě nemoci.
Samozřejmě nikdy z nikoho nepáčím, kdy plánuje otěhotnět. Má zkušenost je taková, že ženy si nyní pořizují děti v intervalu více než dvacet let (mám v kolektivu matky dvacetileté i takové, které otěhotněly po čtyřicítce)a tudíž předpoklad, že děvče otěhotní po obsolvování SŠ, považuji za absurdní. Naopak, se šikovnými absolventkami, které vědí, co chtějí a jsou přiměřeně ambiciózní, mám ty nejlepší zkušenosti. Zrovna tak s matkami malých dětí (už to tu někdo psal), které o práci stojí a váží si jí.
Aktální případ - právě nastupuje na vyšší pozici žena s ročním prckem a dvěma o něco staršími dětmi. Při přijímacím pohovoru sama narovinu přiznala, jak se věci mají, co je schopna v případě nemoci dítěte zabezpečit (babičky, manžel) a co už ne. Tento přístup jsem velmi ocenila a naoplátku jsem jí vyšla vstříc několika ústupky ze strany zaměstnavatele po dobu, než nejmladší dítě půjde do školky.

Myslím, že tady je jádro pudla - pokud ženy při přijímacím pohovoru nešikovně mlží (ač na to mají právo a seriozní zaměstnavatel se opravdu ptát nemá) nebo reagují neasertivně na nevhodně položenou otázku, mohou vzbudit dojem, že cosi tají a nejednají fér. Pak může druhá strana reagovat ostražitě a jejich jednání vyhodnotit jako nedůvěryhodné, čímž samozřejmě ztrácejí body.
Ovšem pravda je taková, že pokud žena (mluvme o profesi, která se nedá dělat z domu) přizná, že má malé děti a hlídaní pro případ nemoci zabezpečeno není, jsou její momentální šance na trhu práce dost malé. Zvlášť když nemůže nabídnout jiné výhody (praxe, specializace) ~;((Bohužel - realita.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.