| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mateřství – štěstí nebo dřina?

Taky bych řekla, že je to normální. Když se narodil druhý syn, bylo to náročné, hlavně v tom, že jsem nevěřila tomu, že se to dá zvládnout. A dalo. Děti sedí na lince když vařím a "pomáhají". Podávají mi kolíčky na prádlo, špinavé prádlo, které dávám do pračky, čisté nádobí z myčky. Naučila jsem se s nimi plno věcí. Např., že se nemusí všechno žehlit, že mají rády jednoduchá jídla a nevadí jim, když tři dny po sobě mají stejný oběd, že mají radši jednoduché hračky - klacík víc než autíčko atd. Také se časem naučili spát ve stejnou dobu, dělám s nimi věci, které zajímají i mě - třeba chodíme do knihovny, do lesa, malujeme vodovkami... A snad nejdůležitější věc - nemusí být vše na jedničku, stačí na dvě mínus. Po prvním roce věku druhého syna musím říct, že jsem ráda, že je mám tak rychle za sebou (rok a třičtvrtě), a i když zlobí (někdy), neznamená to, že se zdárně nevyvíjí, když neposlouchají, může to znamenat, že věci kriticky hodnotí apod. Když někdy na ně nemám sílu, tak si sednu a řeknu: teď si potřebuji odpočinout, hrajte si sami a ejhle ono to jde. Chce to čas (půlroční miminko dá opravdu zabrat), zahnat potřebu mít vše perfektní, víc věřit dětem a tatínkovi, že zvládnou hodně věcí i bez maminky a být na sebe hodná a využívat možností (odpočinek, zájmy...). Držím palce, uvidíte, bude to lepší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.