| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Management pro maminky: Lekce první

pane jo :-) tak hlavně ať to jde takhle dobře dál :-) já mám dvě a fakt stačí....
Ale uznávám to co jsi napsala - že prakticky jakékoli starší dítě (myšleno starší sourozenec, resp. tak od 1,5roku - dvou let?) dokáže mamince pomáhat. I můj rok a čtvrt starý prŤous docela rád nacpe pračku (když mu na zem nahází čtyřletá dcera hromádku prádla které ona přebrala dle barvy). Pravda, pak chtějí oba štelovat knoflíky, tuto činnost si ovšem vymiňuju zatím ještě pořád pro sebe :-) ne že by to bylo až tak zásadní že dají prát prádlo, nicméně je fajn že v té chvíli se zvládnu věnovat na pár momentů něčemu dalšímu atp.
Starší dcera je skvělá v tom že je pro malého společnicí. Když byla ona v jeho věku, moc si sama nevyhrála, resp.nechtěla být sama. Teď už jsou dva, nejsou sami, takže i chvíli vydrží v pokojíku a já můžu jít třeba SAMA na záchod :-) (dcera tenkrát věčně lezla za mnou i tam a pokud jsem zavřela dveře tak na ně pěstičkami bouchala a kvičela :-( ) Prostě že zapojení je potřeba - vynést věci do patra, něco podat, podržet, pohlídat - snažím se hezky požádat, vždy děkuji - ony i ty dvě popř. čtyři drobounké ručičky zvládnou ledacos.
Dřífnešová metoda :-) je zde popsaná dost blbě, nicméně používám ji na sebe v případě "dřív než si sednu k počítači, ještě umyju nádobí 5min, pošolíchám koupelnu 5min, pověsím prádlo a posbírám odpadlé věci po zemi 5min. Za čtvrt hodiny tak zvládnu dost práce na to abych byla spokojená s tím že domácnost funguje a já můžu v klidu relaxovat. Pokud si "namluvím" že jsem tak unavená že potřebuju relaxovat hned, pak už se nezvednu a vyčítavě to tu na mě čumí :-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.