no tak takhle se můžete lehce dostat do problémů..... matka se dítěte nikdy nevzdá a otec ( fiktivní) bude celý život ( dokud se dítě nevzdělá do max 26 let) platit na cizí dítě. proč to dělat takto, když je naprosto legální možnost:
adopce se dělí na přímé a nepřímé
přímé jsou takové , kde se matka domluví s osvojiteli ( tedy lidmi , kteří si její dítě osvojí= adoptují) přímo. Tj. např. ví, že někdo v jejím okolí chce dítě a nemůže ho mít, tito lidé se s matkou domluví, matka po porodu dítě předá jim , po 3 měsících co ho mají noví rodiče v péči dají návrh k soudu na osvojení 1. stupně,( zrušitelné- mohou zrušit pouze osvojitelé z vážných důvodů), v roce na nezrušitelné. Tohoto jednání se účastní matka dítěte a tam také může požadovat své dítě zpět..u zrušitelného. Je lépe do toho ještě před porodem vzít i sociální pracovnici z místa bydliště nových rodičů.....přímých adopcí je mnohem méně než těch druhých, a to právě proto, že osvojitelé mají strach z vlivu bio rodičů, protože obě starny se znají , vědí kde kdo bydlí a kde tudíž dítě žije atd. Je to pro silné nervy. Zprostředkování přímých adopcí je zakázáno zákonem ( proto se kolikrát rozebírá jakou roli v tom hrál FOD a podobně) mimichodem u FOD musí být noví rodiče prověřeni státem, takže musíte dělat ty přípravky, psych testy atd., pokud si matka najde někoho sama nemusí prověření noví rodiče mít. Přímá adopce není možná mezi přímými blízkými příbuznými. Např. matka sestře , sestra sestře atd. Mnohokrát se i satne , že ankonec úřady dělají bio matce peklo a vše se nakonec zvrtne a dítě stejně skončí v kojeňáku. Proto je lepší přizvat tu soc. prac.
Nepřímá adopce- je jich většina. Matka odloží dítě v porodnici, nebo později, dítě jde do kojeneckého ústavu, je tam min. 6 týdnů ( šestinedělí) a poté musí podepsat souhlas s osvojením s tím, že se jedná o jí neznámé osvojitele. Úřad pro dítě nalezne vhodnou rodinu z žadatelů, kteří prošli prověřením a testy. Matka a noví rodiče se neznají, nikdy se neviděli. Bio matka neví kam dítě jde, rodiče znají totožnost matky z rodného listu a ze souhlasu s osvojením. Zprostředkovávat osvojení smí v Čr pouze stát.
Předchozí