Podmínky pro předání dítěte do PP ( pěstounské péče) : naprosto laicky řečeno, do PP dáš dítě stejně jako do adopce. Buď přes kojeňák což jak jsem pochopila nechceš a nebo rovnou. Bu´D si je najdeš sama ( myslím rodiče pro své dítě...což bys podle zákona měla, protože jinak je to trestné ..zprostředkovávat smí jen stát) anebo se obrátíš na FOD , který nezprostředkovává ( ne, ne, to nesmí), ale dává dohromady lidi ( zkamarádí je , aby pak mohli říct, že se seznámili sami někde v cukrárně a slovo dalo slovo).
Dítě předáte, sepíšete "papíry" ( můžete za pomoci soc.prac.), po třech měsících dávají pěstouni žádost k soudu o svěření dítěte do PP.
U PP je to tak, že ty a tvůj muž jste i nadále rodiči dítěte, máte zachována všechna práva , platíte státu výživné na dítě, stát platí pěstounům výživné na dítě, noví rodiče nejsou rodiče , ale pěstouni, nemohou dítěti změnit jméno, např. pas dítěti lze vyřídit jen s vaším souhlasem, totéž operace, změna školy atd, vy jako rodiče máte právo v soudem určené dny dítě navštěvovat ,po skončení PP tj. v 18 letech ( nebo po dokončení přípravy na vzdělání)může dítě udržovat vztah s pěstouny, ale nemusí , oni k němu nemají žádná práva ani povinnosti ( tj. dítě po nich nedědí, nemůže si na nic dělat nárok)...je to zjednodušeně řečeno, jako kdyby vaše dítě jelo k někomu na výchovu. Říká se tomu pěstounská péče za účasti biorodiny. Celou dobu víš kde a u koho dítě je a zas oni vědí kdo jsi ty. PP lze kdykoli ukončit ( samozřejmě jeli to v zájmu dítěte, rozhoduje o tom soud).
Pokud by to nějak víc někoho zajímalo tak třeba na www.adopce.com , nebo i tady na rodině je "náhradní rod.péče".
Předchozí