ZAžila jsem jen jeden podobný případ, hoch týraný matkou (spíše psychicky než fyzicky), svěřil se paní učitelce, ta po domluvě s ním volala sociální pracovnici a pak byl umístěn do dětského domova na vlastní žádost. Jestli tam zůstal dlouhodobě nebo jen týden a pak se rozmyslel už nevím. Ale popud vyšel od něj. Takže bych se zeptala hocha zda chce uvědomit sociálku a s tím mu pak pomohla. nebo se můžeš jen teoreticky na sociálce přeptat jaké jsou možnosti. Co třeba ten starší bratr - pokud bude brzy dospělý může i on žádat o svěření do péče. Babička může dostávat příspěvky na dítě, nevím zda by ho nemohla přijmout i jen do pěstounské péče - to by pro ni možná vyšlo finančně líp. Pak tu jsou různí asistenti, kteří by jim možná mohli pomoci, ale záleží, kde má babička ten problém, zda jen finanční nebo zdravotní hendikep...
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.