| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Hravé učení aneb bacha, neplašte v zimě medvědy

Jitko, my jsme doma měli počítač velmi brzy, v době, kdy mí spolužáci neměli ani tucha, jak takový počítač vypadá. Já jako miminko spávala v kočárku u sálového počítače... Můj táta byl totiž jedním z těch, kdo sem dovezli jeden z prvních počítačů v republice. Já sama jsem dělala střední školu se zaměřením na výpočetní techniku a v těch dávných dobách jsem ještě pracovala s děrnou páskou. Mého muže PC živí, mne taktéž. Takže o důležitosti zanalostí a schopností práce s PC v dnešní době nepochybuji.

Jenom jsem toho názoru, že dítě se má s PC naučit pracovat, nikoliv si z něj učinit zdroj zábavy. Není to tak dávno, kdy dcerka přišla ze školy s tím, že bude ve škole pozadu, protože děcka si denně hrají na PC hry a ona ne, takže v informatice určitě propadne...
Syn má teprve čtyři roky, ví, že na PC se dají hrát hry, to už mu kámoši prozradily. Umí správně pohybovat myší, umí zacházet se svojí angličtinou atp. Omalovánky používá papírové, hry hraje se ségrou nebo se mnou.

Tím nezatracuji rodiče, co nechají děti hrát hry, jenom tím chci říct, že dítě se může naučit zacházet s počítačem a pracovat s ním i bez hraní her. Každý rok se setkávám se studenty, co jsou "machři přes počítače" a pak z nich postupně vyleze, že umí pustit hru a brouzdat na netu.~z~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.