Přidat odpověď
Val, kytara přijde rozhodně levněji,než PC :). Stejně tak výbava na lyže nás vyšla mnohem víc, o ceně kola ani nemluvím. Jinak ne vždy dítěti ZUŠ nástroj půjčí a pro dítě je velký rozdíl, jestli hraje na flétnu,nebo na kytaru. Moje dcerka kdysi dostala flétnu (nebylo to na její žádost), po měsíci trápení ji odložila. Zvuk byl pro ni natolik nepřijatelný, že cvičila jenom s velkým odporem. Dostala kytaru, cvičí denně - ráda, s chutí. A dostala ji na své přání, protože ji chtěla. Nekupovala jsem žádnou luxusní, toužila po ní asi půl roku a ví, že jiný nástroj nedostane. Když ji vzali do ZUŠ, tak jsme ji jeli koupit, neb kytara se u nás nepůjčuje.
Syn se zmocnil flétny a s nadšením na ni ve školce hraje...
Pokud má dítě o něco opravdu zájem, tak mu to dopřeju, když na to mám peníze. Ráda jsem koupila kytaru, která dá dítěti náplň času na dlouhou dobu. Bude ji mít na mnoho let, navíc se vyplní dvě odpoledne docházkou do ZUŠ. Knížka se přečte, někdy i víckrát, ale kytara nabízí mnohem aktivnější vyžití. Ne že bych nekupovala dětem knížky, mají jich hodně, dcera čte rychlostí světla, ale mám ráda i "aktivní" věci.
Jinak kapesné u nás není za něco, ale jsou to penízky na drobnou útratu na výletech atp. Když jedou děcka s pionýrem, tak jim už žádné peníze nedávám. Kapesné dostávají jednou týdně 10Kč. Stačí jim to. V životě sice není nic zadarmo, ale myslím si, že děti to rozhodně nezkazí. Je to spíš ulehčení pro rodiče, aby nemuseli neustále rozhodovat jestli na zmrzlinku nebo třeba nové CD děcku dají, nebo ne.
Předchozí