Přidat odpověď
Ivčo,
dej si pozor a opravdu se raději obrať na právníka. Je spousta maličkostí, na nichž můžeš případný soud projet nebo přijít o peníze. Z toho, co mě teď v rychlosti napadá:
Například lhůty - podat k soudu můžeš jen do 2 měsíců od chvíle, kdy ti podle neoprávněné výpovědi měl skončit pracovní poměr.
V případě, že budeš požadovat doplacení mzdy/platu, musíš zároveň žádat, aby ti bylo umožněno pokračovat v práci (u soudu i písemně u zaměstnavatele - zase do 2 měsíců) - pokud tohle prošvihneš, může se stát, že vyhraješ soud, ale žádné peníze ti nezaplatí!
Dostala jsi někdy písemné upozornění na nedostatky v tvé práci, bylo ti někdy v některém z nich vyhrožováno výpovědí? To by mohlo znamenat, že chystají výpověď podle §52 písm. f nebo g.
Co se týče převedení na jinou práci - podle toho, co tu píšeš a co jsem si právě přečetla v zákoníku práce, na to zaměstnavatel nemá nárok. Pokud by tě převedl neoprávněně, můžeš zase jeho rozhodnutí napadnout u soudu.
Pořádně si přečti pracovní smlouvu, jak máš definovánu práci. Nic jiného tě až na výjimky (radši se na to koukni - § 41, 46, 47) nemůže donutit dělat)
Předchozí