| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nejčastější mýty o kojení I

Jo, tak tuhle hlášku bych taky zařadila k těm nejčastějším, už v porodnici, kde byli všichni kojenim doslova posedlí (baby-friendly porodnice),mi bylo poté, co se kojení absolutně nedařilo a nebyla ani kapka mléka a já jsem to 4. den vzdala a rozhodla se pro umělý, řečeno, že prý kojit může každá. Tento mýtus dovedla k dokonalosti poté příbuzná manžela - 70 letá dětská dr., která neustále jen opakovala, že hlavně je nejdůležitější abych kojila a zajímala se (naštěstí byla a je 80 km od nás daleko)zda kojím a její názor zněl: "Nám na fakultě vždycky říkali, že kojit může naprosto každá a dokonce i chlap!" ...a to myslela naprosto vážně ~a~~o~ Nopak naše dětská dr., kam s malým chodíme a která je jednou z nejlepších dr. široko daleko, nás přijala hned na první návštěvě s úsměvem a když jsem jí provinile říkala, že nekojím, že jsem to vzdala už v porodnici, tak mě uklidnila, že to vůbec nevadí, hlavně ať jsme malý i já spokojení, zeptala se, jaké mlíčko mu dávám, poté mě pochválila, že jsem vybrala dobrou značku, že tohle mlíčko dětem chutná (asi by mě takto pochválila za jakoukoliv značku, aby mě uklidnila~;)) a vůbec z toho nedělala žádný problém.
Já zastávám názor, pokud jde kojení bez problémů a vyhovuje to mamince a dítěti, tak je to ideální a můžou si toho užívat do kolika let se jim chce a je jim to příjemné bez ohledu na okolí, naopak pokud se kojení nedaří a je nějaký problém ať už jakéhokoliv druhu, tak kojit jen kvůli tomu, že se to teď propaguje, kojit s nechutí či bolestí, či s jakýmikoliv jinými nepříjemnostmi nemá smysl.Co se týká imunity atd., tak hlavní roli hraje dědičnost a to jestli je či není dítě kojené má povětšinou minimální vliv.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.