Milado, tak to ano, pokud by ani neměla dispoziční právo, tak jí peníze nevyplatí, ať už je majitel účtu naživu nebo ne. Ale u manželů nepředpokládám, že by to tak bylo, resp. bylo by to hodně neobvyklé. Ale jak píšu - to by peníze nedostala ani kdyby žil, jen na základě spec. plné moci.
Funguje to tak, že dispozice s účtem dnem smrti majitele účtu zaniká. Tedy ano, nemělo by být vybíráno. Soud stanoví notáře, který obešle banky s dotazem na účty a zůstatky ke dni úmrtí. Poté sezve pozůstalé. Avšak než se banka dozví o úmrtí, uběhne někdy i několik měsíců, jak už bylo řečeno.
Tvůj bratr - na centrále ČS určitě vybírat nemohl - je centrála (byrokracie) a pobočky. Centrála není pro veřejnost, nedisponuje pokladnou. Ale to na věci nic nemění - pokud pokladní odepřela výběr z účtu z důvodu nestejného podpisu - má na to právo, i když se legitimoval. Ale je to velice neobvyklé, většinou stačí nahlédnout do dazabáze zakázaných op, porovnat fotku.. pokud jí byl fakt podezřelý, tak se holt nedá nic dělat. Je to na osobním zvážení té pokladní.
Předchozí