| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No jo, no... když já zas chápu neplacený volno jako něco, kdy jsi neměla ani RP :-), což je samozřejmě blbě :-)

Květulinko,
já bych tu sociálku rozhodně zkusila.

Cituji:
U zdravotně postižených dětí má rodič nárok nejdříve ode dne posouzení dítěte jako dítěte dlouhodobě zdravotně postiženého nebo dlouhodobě těžce zdravotně postiženého nebo po skončení čerpání rodičovského příspěvku ve zvýšené výměře na rodičovský příspěvek v základní výměře 7 600 Kč do 7 let věku dítěte, a to bez ohledu na to, jakou možnost čerpání rodičovského příspěvku zvolil před posouzením zdravotního stavu dítěte.

A dále:

ítě dlouhodobě zdravotně postižené vyžadující mimořádnou péči

Příslušná právní úprava je obsažena v §1 vyhlášky MPSV č.284/1995 Sb., kterou se provádí zákon o důchodovém pojištění.
Za dlouhodobě těžce zdravotně postižené dítě se považuje dítě, jehož zdravotní postižení, které má podle poznatků lékařské vědy trvat déle než jeden rok.
Zdravotní stav prověřují posudkoví lékaři na OSSZ na základě předložených zpráv od obvodních a odborných lékařů či psychologů podle vyhlášky č.207/1995 Sb.
Jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého stavu činí stupeň zdravotního postiženi:
- od 20% do 49%, považuje se nezaopatřené dítě za dlouhodobě nemocné
- od 50% do 79%, považuje se osoba za dlouhodobě zdravotně postiženou
- od 80% do 100%, považuje se osoba za dlouhodobě těžce zdravotně postiženou
(pozn. jestliže je dítě shledáno dlouhodobě zdravotně postižené či dlouhodobě těžce zdravotně postižené, rodiče mají nárok na rodičovský příspěvek do sedmi let jeho věku.)

Mimořádnou péčí o dlouhodobě těžce zdravotně postižené dítě se rozumí soustavná individuálně poskytovaná péče, která svým rozsahem, náročností a nutností značně převyšuje péči o zdravé dítě stejného věku, a to potřebou opakovaného ošetřování, popřípadě soustavné rehabilitace nebo cvičení, nutností přípravy individuálního dietního stravování, potřebou zvýšeného dohledu nebo pomocí jiné osoby při některých nezbytných životních úkonech.


Seznam zdravotních postižení, při kterých se dítě považuje
za dlouhodobě těžce zdravotně postižené (což zřejmě nebude příklad syna od Tajné, ale kopíruji):
(vybírám)
1.Onemocnění dýchacího ústrojí
a)závažné respirační choroby s častými a závažnými záchvaty dušnosti (např. těžké formy bronchiálního astmatu)

Ale znova píšu, že KONEČNĚ je v tomto posun a ro od letošního roku! Konečně zákonodárce uznali, že i dítě (vzhledem k věku) soběstačné, asistenci nepotřebující nebo v minimálním rozsahu (aplikace léků)...může být uznáno za chronocky nemocné a právě pro tyto děti je tu nový RP do sedmi let (a pak ten pro děti 7-10, od roku 2010 by snad měl být do 15 let). U těchto dětí jde např. o alergie, ekzémy, poruchy krvetvorby, aj. aj... kde nejde o postižení mentální nebo pohybový aparát...
Tento prodloužený RP je pro děti, které nemají šanci dosáhnout na PnP, ale jejich stav potřebuje každodenní péči. A je samozřejmě možné, že pediatr syna Tajné nemá s tímto RP žádnou zkušenost.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.