| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Matka s kočárkem - obtížný hmyz?

Až o minulého týdne jsem si myslela, že řeči o cedulkách s přeškrtnutým kočárkem jsou výplody paranoidních matek, ale před dvěma týdny jsem také na jednu narazila. Kde? V dětském bazaru Na Korábě v pražské Libni. Pravda, obchod je suterénní, vede do něho asi deset úzkých schodů a vevnitř není k hnutí, ale o to více vyniká naprostá arogance provozovatelů, kteří nejsou ochotni si na svůj byznys pořídit odpovídající prostory. Pokud matky s kočárky bojkotují večerku, je to spíš plácnutí do vody, ale u dětského bazaru by to smysl mělo.

Jinak s kočárkem jezdím už pět let a mé zkušenosti nejsou tak zlé. Do autobusu mi odmítlo pomoci asi tak pět lidí, všichni ze zdravotních důvodů. Při vykládání kočárku mi jednou dva cikáni ukradli z košíku batoh, jeden borec mi s ním prásknul asi z metrové výšky na zem. Jedna patnáctiletá nanda na mou adresu prohlásila, že kočárky by zrušila. Její spolužák ji okamžitě a velmi vtipně utřel. Několikrát se přese mne na eskalátorech přehrnulo pár lidí, naposledy předevčírem jedén hoch štíhlé postavy, ale hned se jím nechala inspirovat jakási matróna s dvěma nákupními taškami za ním a udělala totéž. Milou paní jsem přede dveřmi soupravy (interval 2 minuty) odchytila a pěkně nahlas jsem jí vysvětlila, že kočárek i s dítětem váží 35 kilo, musím ho udržet dvěma nezabržděnými koly na jednom schodu, a pokud mě při předcházení ze schodů srazí, tak může dítě zabít. Okolí dost vytřeštěně přihlíželo a paní neřekla ani popel. Tak se o podobnou osvětu občas pokuste také. Nebo požádejte vedení dopravního podniku, aby do přepravního řádu vložil ustanovení, že kočárky na eskalátorech se předcházet nesmějí.

Další lahůdkou byla návštěva obvodního úřadu v Praze 8 kvůli dětským přídavkům. Celý odbor je umístěn ve druhém patře budovy bez výtahu, kočárek je nutné i s výbavou nechat bez dozoru v přízemí, protože schody jsou tak úzké, že by se tam ani nevytočil. Další překvápko čekalo před kancelářemi, kde bylo pro padesát čekajících (převážně s dětmi) asi tak deset židlí. A to má městský úřad hned vedle luxusní barák s výtahem - ovšem pro pana starostu. Před časem byl v MFD zveřejněn test městských úřadů, chystám se tam napsat, že by mohli jako hodnotící kritérium zařadit i bezbariérovost odboru státní sociální podpory.

Ale celkově mám zkušenosti z cestování s kočárkem převážně pozitivní. Jestli někdo dělá kyselé obličeje, to neřeším, je to jeho problém, já jsem mírně usměvavá. Jsem už velmi stará matka, takže podobné situace dokážu myslím řešit tak, že z toho většinou nemá nikdo špatný pocit. A na blbce narazíte vždycky, ani ten kočárek mít nemusíte.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.