| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Matka s kočárkem - obtížný hmyz?

No nevim, nejak se neplazim do tramvaje s pocitem vlastni dulezitosti, ve stylu hrdeho hesla: "pozor taky jde zdravotne postizeny clovek", take jsem si dokonale zvykla na to, ze mi nikdo nepomaha, kdyz musim vtahnout do tramvaje tasku na koleckach s nakupem, jen ze, kdyz pokud tahnu berlu (pri nastupu se o ni opirat nelze)a snazim se pridrzet drzadla ve dverich, zvednout tasku a premistit ji do tramvaje. Tak to uz je nekdy s vypetim vsech sil. Nekdy mi nekdo nada, ze jsem mu nakupni tasku na koleckach( "vozik") postavila na nohu( vazne nebyva nejak extremne tezka) ale to ze by mi nekdo pomohl byva skutecne naprosto vyjimecne a pokud k tomu dojde citim se dost v rozpacich, pochopitelne dekuji, ale mam z toho spis neprijemny pocit, nevim u matek s kocarky je to jiste jine, ale pokud je clovek postizeny tak to ze budi utrpnost rozhodne neni prilis prijemne. Verte neverte ja se v tomto prispevku nehodlam litovat, zvlast proto, ze vetsinou tuto situaci zvladnu sama a tedy neni duvod kvilet nad tim, ze mi ostatni nepomahaji.

Na druhe strane se nejak nestydim doslova verbalne vykopat ze sedadel pro invalidy vetsinou mlade muze, sami vstavaji starsi zeny a muzi, nekdy mladsi zeny. Na rozdil od nastupovani, nevydrzim dlouho stat a pokud nechci zkolabovat a nekomu pristat na hlave, je lepe, kdyz me dobrovolne ci nedobrovolne pusti. Stare lidi pochopitelne zadnymi prosbami neobtezuji a snazim se ignorovat kdyz nekdy maji delsi monolog na tema, proc na misto na invalidy nepustim sednout nejakou starsi osobu. Kdyz mam dobrou naladu poukazu na pet sest zdravych a mladych lidi, ktere starsi osoba take nijak nevyvedla z klidu, pokud mam spatnou naladu, dozvi se kritizujici zajimave veci ve stylu, ktery je spis ponure cynicky nez urazlivy.

No nic, pokud me v tramvaji nekdo skutecne vytoci, nebyvam na to rozhodne pysna, vetsinou se snazim dotycnou(neho-muzi kritizuji malokdy) nevnimat a pokud nekomu vjedu taskou na nohu, tak se velmi slusne omluvim a pokud dotycny vrci i po te, necham ho vrcet...Rikam si, jsme tu jako sardinky a tak neni divu..

Ale neda se s tim vazne nic delat? Treba v dobe spicek posilat na trasu vic dopravnich úprostredku? Co ja vim...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.